Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyállót hogy cserélek?

Fagyállót hogy cserélek?

Figyelt kérdés
-10'C-ra mérték be a hűtővizet, azt mondták most még elmegy, de cserélni kell. Ilyenkor mit csináljak? Leszívom a tartályban lévőt, és felöntöm újjal? Mennyi mennyiség az? Vagy a meglévőhöz hozzákeverek?

2013. nov. 29. 12:18
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:

Én cserélném, pár évente úgy sem árt.


Leengeded teljesen (hütö aljánál a csatlakozást leszeded), kifolyatod szépen, majd feltöltöd desztillált víz és fagyálló keverékével a kívánt arányban.


Fagyállóból ha jól tudpm 2 fajta van, érdemes utánanézni

2013. nov. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A cserét már leírták előttem. Ha van a hűtő alján leeresztőcsavar akkor ott engeded le, ha nincs akkor leveszed az alsó csövet.


Fagyállóból a két leggyakoribb a "sima" és az alumínium hűtőkhöz való ( rá van írva, hogy alubarát, foszfát és anion mentesített stb.. ). Érdemes az utóbbit beletölteni, mert ez biztosan jó minden autóhoz. A mennyiség az a motor méretétől függ, 3-7 liter között van általában.

Ha veszel 2 liter tömény fagyállót meg hozzá egy kanna ioncserélt vizet, akkor is megállsz max 2500 forintnál.


Azon túl, hogy nem fagy meg, a hűtőfolyadék, van ennek egy másik funkciója is : ez keni a vízpumpát, e miatt érdemes pár évente lecserélni.

2013. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban ha túl hígra kevered nem csak megfagyhat, de a vízpumpát se keni annyira. -36 fokra állítsd be.
2013. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dörmögő ***** válasza:
Leeresztő csavarral óvatosan. Már nem egy embernek beletört. A hűtő alján lévő bilincses csatlakozásnál a leengedés kevésbé rizikós.
2013. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én is beletörtem már! Felejtsd el, hogy létezik egyáltalán. :)
2013. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Arra is vigyázz, hogy amennyiben alumínium hűtőd van, akkor ezt kímélő fagyállót önts bele!
2013. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!