Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy külföldi...

Szeretnék venni egy külföldi autót. Az adásvételit a mostani eladó nevére írták (aki magyar). Ő pedig eladná nekem. Egyszerű adásvételivel a nevemre kerülhet az autó így is, ha nem a magyar nevén van, gyakorlatilag csak a szerződés van a nevén?

Figyelt kérdés
Ha megveszem az autót, akkor az adásvételit hogyan kell megírni, hogy a későbbiekben a saját nevemre tudjam íratni? Szóval Német eladó és magyar vevő között van egy adásvételi, most pedig magyar eladó és magyar vevő között lenne, de nincs a magyar eladó nevén az autó, csak az adásvételi. Szóval ez olyan mintha átruházná az adásvételijét az én nevemre? Ilyenkor mi a helyes megoldás, hogy írjuk meg a szerződést?

#szerződés #külföldi #autóvásárlás #magyareladótól #külfölditulajdonostól
2013. nov. 30. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Értem a lényeget, de nagyon nem tiszta ügylet. Lehet lopott, ami sokszor csak azután derül ki, hogy meg lett vásárolva (az eredetiség vizsgát simán átverik a profin átütött számokkal) és akkor se autó se pénz. Vagy lehet egyéb csalás. Inkább másik autót vennék, akkor inkább már olyat, aminek teljesen tiszta a múltja: magyar vette (akinek mindig is a nevén volt), magyar használta és nincs semmi sumákság benne.
2013. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, és teljes mértékben igazad van. Ettől tartok én is.

Viszont, manapság nagy divat, akár a használtautó.hu-n is, hogy külföldi autókat kínálnak. Nagyon sok van belőlük. Gondolom, amikor ők megvették, behozták az autót, akkor csak írtak adásvételit, és gondolom a saját nevüket írták rá, és nem helyezték forgalomba. És ha ez így van, akkor hogy tudják itt MO-n eladni a későbbiekben egyszerű adásvételivel? Vagy csak én vagyok túl naív és azt hiszem, hogy ez így működik?!


Talán amikor megveszik a külfölditől, akkor nem írnak oda semmilyen nevet?! Vagy ez hogy működik? Van arra esély, ha ilyen hirdetést lát az ember, hogy forgalomba tudja helyezni?

2013. dec. 1. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, vannak olyanok, akik azért hoznak be autókat, hogy eladják. De ha még nem is lopott, akkor sem tiszta ügy. Azért hozzák be, mert roncsárban vették. Nyilvánvalóan nem pár tízezer forintos haszonért törik magukat. Ezektől az autóktól a nyugatiak szabadulni akartak, azért volt olcsó. Elhasználtak már. Levetett csont kategória, amire ügyeskedők rávetítik a húst és újra eladják teljes árú grillcsirkeként.


Ritka ugyan, de hoznak be pár éves autókat is, de azoknál is sokszor kilóg a lóláb. Vagy lopott, mint említve volt, vagy össze volt törve, de nem fogod észrevenni, mert esetleg 2 autóból raktak össze egyet, vagy bármi lehet. Olyan is van, hogy az autó nem is létezik, a csaló meg előre elkéri az előleget, utána felszívódik.

2013. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, konkrétan milyen autóról lenne szó? Van a hirdetésről link?
2013. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pazza ***** válasza:

2 féle van !


egyik ha magyarral írsz adásvételit akkor akkor NEKED MINT VEVŐNEK megkell fizetned a regadót és az átírás költségét!

a másik ha megoldjátok hogy külfölditől vegyed akkor meg csaka a regadó van!


attól nem lopott az autó.

2013. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!