Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson "gyorsváltó". Szerintet...

Simson "gyorsváltó". Szerintetek hülyeség?

Figyelt kérdés

Szerelnék a sebváltóhoz egy kapcsolót,ami szétkapcsolná az áramkört amikor felfelé húzom a váltókart, és megszakítaná a gyújtást. Az a célom hogy gázelvétel és kuplung nélkül tudjak sebességet váltani.

Szerintetek működne a dolog?


2013. nov. 30. 20:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak szeretném kipróbálni hogy működne-e. Nem akarom rajta hagyni a motoron.
2013. nov. 30. 20:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Az addig OK, hogy leállítod a motort (bár közben jól tele fogja magát szívni benyával aztán majd cserélgeted, mint más a gatyáját) de a kuplungolást hogyan oldod meg?


Azt már meg se említem, hogy egy Simson méretű erőgépnek nem igazán számít az az 1 mp a váltáskor!


Szerintem.

2013. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*jav: aztán majd cserélgeted a gyertyát, mint más a gatyáját
2013. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És annyi idő alatt a fordulat sem fog lecsökkenni attól hogy a gyújtás elmegy.

Lényegében kihagy pár fordulatot a gyújtás, de számottevő fordulatszám csökkenés nem lesz. Csak megszívja magát. Ráadásul a tengelykapcsolót használni ettől még kéne.

2013. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább félautomata váltón gondolkodnék, mint például a 350-es Jawán
2013. nov. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy durrogna, de a váltó konstrukciója nem alkalmas arra, hogy kuplung nélkül válts vele. Ennyi tehermentesítés nem elég neki, ahhoz finomabb szerkezet kell.
2013. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet vele gyári állapotában is kuplung nélkül váltani, csak ügyesnek kell lenni.
2013. dec. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!