Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kérdéseket teszel fel...

Milyen kérdéseket teszel fel az eladónak használt autó vásárláskor?

Figyelt kérdés
(autóval kapcsolatos kérdésekre lennék kíváncsi. Hogy mit ebédelt arra nem.)
2013. nov. 30. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

autószerelő vagyok , meg jó néhány ismerősöm is...eddig ha autóvételre került a sor, szinte kérdeznem sem kellett ránéztem, és tudtam milyen kocsi, meg az első hideg indítás igencsak árulkodó egy műszaki állapotnál.

külön kérésem mindig az eladó felé, h csak akkor van üzlet, ha az autó full hideg motorral vár és én indítom be.

ha akkor ott vmi nem stimmel, már megyünk is arrébb:)

2013. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor mondjuk arra simán megkérhetem az eladót, hogy aznap ne menjen a járművel? Megbeszéljük, hogy délután 2-re ott vagyunk érte és aznap addig be sem legyen indítva? Vagy akkor illik korán menni?


Az oké, hogy kívülről látszik minden, de mondjuk azt nem látod, hogy vezérlés volt e cserélve. Szervizkönyvnek mennyire lehet hinni manapság?


Olyanokra gondoltam, hogy például motorháztető felnyitása nélkül, megkérdezem tőle, hogy: "ebbe milyen alakú a légszűrő betét? Az újabb kerek van benne igaz??

-Igeeen, persze az újabb kerek, most lett cserélve egy hete.

Közbe meg kiderül hogy szögletes az egész légszűrő és semmit nem ért az autóhoz és sosem cserélt benne semmit.

oké, értem én, hogy szervizbe hordja és blablabla de az alapokat csak tudja a kocsijáról....

2013. nov. 30. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Mit engecc a felíbűl tezsvírem ?
2013. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem azért, de nekem pl. a leghalványabb fingom sincs, hogy milyen formájú a légszűrő az autómban, pedig saját kis kacsómmal cserélem ki rendszeresen.


Amúgy amíg nem nézted meg alaposan az autót és kb. 95%-ban nem született meg a döntés a vétellel kapcsolatban addig én nem szoktam kérdezni az eladótól semmit. Minek? Az eladó eladni akar, úgyis ferdítene vagy hazudna vérmérsékletétől függően...


Ha már eldöntöttem, hogy ez az autó kell nekem akkor szoktam olyanokat kérdezni, hogy mikor volt olaj, légszűrő, vezérlés, stb.. cserélve. Amikor az eladó is érzi már rajtad a vételt (esetleg már a megegyezés is megtörtént) sokkal kevésbé fog kamuzni. De aztán mond valamit, azt sem kell kp-nak venni. Inkább kicserélek egy pár ezret futott vezérműszíjat egy tizesért, mint, hogy elhiggyem, hogy most lett cserélve aztán csinálok 250e kárt pár hét múlva mikor szakad a szíj....


Ha a kérdéseken átugrunk akkor kérni szoktam, hogy:


- Hideg legyen a motor

- Biztosítson valami helyet vagy legalább takarót, hogy alá lehessen nézni (lámpa, stb...)

- NE LEGYEN LEMOSVA A MOTOR. Olyan autót élből otthagyok, aminek frissen mosták a motorját....

2013. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-3 óra alatt ki tud hűlni az autó.

Az elsőnek teljesen igaza van. Az egy jó ötlet.

Én még azt szoktam megkérdezni hogy őn e a tulaj??

És elszoktam kérni a forgalmit és meg nézem ki nevén van.

Ha nem stimmel akkor ott már mesedélután szokott születni.

Bár ebből még ki lehet jönni ha a tulaj is előkerül személyesen. Van hogy más az üzembetartó vagy ilyesmi.. De olyannal is találkoztam már hogy 8 adásvételit hoztak meg 2 forgalmi került elő.. :) Szóval ezzel vigyázni.

Meg szoktam nézni a váz számot blokkszámot hogy az van e benne mint a forgalmiba. Meg én rafkós vagyok pár jólirányzott keresztkérdést is fel szoktam tenni amiből kiderülhet hogy kijé volt előtte tudja e a tulaj mi az az olajcsere meg értet e egyáltalán hozzá javítatta e? és mivel? meg ilyen kis beszélgetéseket folytatok miközbe nézegetem és nyitogatom az autót.

2013. nov. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen. maskepp lehet h o 5 percig koszorultette. hideginditozta. mikor mesz lelovi. neked indulni fog melegen. csak masnap reggel nem!

vezerles. neked illik kicserelni ahogy az olajakat szuroket is. ha csak nem 100k s lerugos auto lessz.

kulfoldon talan jelent vmit a konyv.

itthon se km se ennek nm nagyon hiszek.

miert kene tudnia? ha tovabb adasra vennem pont lexarnam h mien...

na akkor: ha van konkret tipus erdemes kiprobalni. hogy megy. nem alapjaraton hanem igenis kuld el neki! nezd meg mennyire kopott a kormany stb vez ules tamla nm biztos mervado.

modernabb kocsiknal mindenfele muszer nelkul is vmeikben ki lehet kerni a hiba listat!

2013. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Szexhírdetés ez amúgy?
2013. dec. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

-Csere jó minőségű trágyára van?

-Oszt' mennyit eszik százon?

-Ezzel le lehet nyomni egy Béjemvét, igaz?

-Érdekli tüzifa-beszámítás?

-De ebbe még vót anyag, ugye?


Viccet félretéve nem biztos, hogy tudod előre, hogy egy szőkenőhöz, vagy egy autómérnök-professszorhoz mégy autót vásárolni - az egyik lehet, hogy annyit tud a kocsiról, hogy milyen a színe, a másik meg olyan válaszokat adna a kérdésekre, hogy te sem értenéd. Ezért kell elvinni független (értsd: autókereskedésnél nem a szomszéd vagy a kereskedő cimborája) szak- vagy márkaszervízbe, akiben te is megbízol.

2013. dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!