Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó a fogyasztása az autómnak?

Jó a fogyasztása az autómnak?

Figyelt kérdés
Opel astra f 1,4 ferdehátú, 1997 évjárat, megkímélt, 90000km. Átlagosan 2.-4. személlyel néztem hosszú távon (vegyes) 6.5-7 litert eszik meg. Városban 1.-2. személlyel 7.5-8.5liter körül fogyaszt. Kerekekben nyomás jó, nincs tetőcsomagtartó, klíma sincs benne. Átlagos ez a fogyasztás vagy sokat eszik? Köszi. Ehhez a típushoz körülbelöl mennyibe kerül az alkatrész ha mindent lecseréltetek benne? (olaj, minden szűrő, gyertya, szíjak, betétek szal minden ami kopik, és cserélendő.)Jó minőségben! Köszi.
2013. dec. 1. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem alacsony. Ennyiből egy jobb 1.6-os motor is el van. Mondjuk ez egy 20 éves fejlesztés már. Felmelegszik üzemi hőfokra a motor? Légszűrő tiszta?

Nekem az 1.4-es Grande Punto városban 6,4-6,8-at eszik, hosszú úton 5,2-5,6 körül.

2013. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát mivel tél van már így annyitól hogy kiszaladok a tescoba nemigazán mozdul meg a mutató!
2013. dec. 1. 11:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Majdnem elfelejtettem, hogy városban szigorúan 50km/h, lakott területen kívül 90-100-110km/h között!
2013. dec. 1. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
5-6km alatt be kell állnia középre azért ilyenkor is. Rossz termosztát az állandó dúsítás miatt megdobhatja a fogyasztást 0,5-1 literrel simán.
2013. dec. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyolcszelepes Opel motor ilyen. Teljesen átlagos a fogyasztásod. Nekem az 1,2-es kistesója egy Corsában evett kb. fél-egy literrel kevesebbet, szóval a tiéd is teljesen reális valós fogyasztás. Azért ennyi, mert nincs benne hazugság hogy kevesebbet egyen mint a szomszéd Pista dízele.
2013. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vezető függő, én jártam már 7,2-es átlaggal, de 4,7-el is, ugyanazzal az autóval, mindkét esetben tökéletes állapotban volt, csak a vezetési stílusomon változtattam drasztikusan, elmebetegről logikusra, és máris ritkábban vigyorog rám a kúton a szőke bige a pénztárnál, kicsit azért bánom... :)
2013. dec. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!