Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kis olcsó benzines autókra...

A kis olcsó benzines autókra (Corsa, Swift, Polo) miért mondják, hogy nem hosszú utakra való? Ezekkel is meg lehet tenni 5-600 km-t egy huzamban, nem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Meg lehet tenni egyszer-egyszer, de ha valakinek rendszeresen ilyen utakat kell megtennie, arra nem jók. Vagyis ha mondjuk évente kétszer beül a család a Corsába, hogy elmenjen nagyihoz az ország másik végébe, az nem gond, bőven kibírja az autó, legfeljebb a benne ülők gémberednek el kissé. De ha mondjuk apukának a munkája miatt hetente kétszer el kell menni Miskolcról Budapestre vagy mondjuk havonta hazajár Németországból, akkor nem gazdaságos a kis benzinmotort halálba pörgetni az autópályán, közben pedig fészkelődni a kormány mögött.
2013. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet. De ha ezt pl. heti szinten teszed meg vele akkor nem biztos hogy kifizetendő. A kis motor nagyobb sebességnél jobban pörög. Ez miatt a fogyasztása is több lehet mint egy nagyobb motorosnak, másrészt pedig a motor sem szereti ha ennyit pörgetik magas fordulaton.
2013. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne, nem lesz tőle semmi baja.

Haverom apja éveken át járt Németországba egy Ignissel, 300 000 km körül kellett hengerfejtömítést cserélni (nem 130-al tolta neki), az meg nem egy nagy tragédia.

2013. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet tenni simán. Sőt kerékpárra és lovaskocsival is:P


Nekem az S80 mellett van egy B Combom is, az gyakorlatilag B Corsa. Háááát ég és föld a kettő között a különbség. Az egyikkel tényleg bármikor legangolsz 5-600-at hirtelen felindulásból, a másikban már 100km után feszengsz. A Polot még nem próbáltam, de a régi Swift szintén kényelmetlen, bár ott több hely van szerintem, mint a Corsaban.

Én a fent felsorolt 3 körül egyikkel sem vágnék neki egy Münchennek, inkább vennék jegyet a RailJetre :)


Ezeknél az autók nem világutazásra lettek kitalálva. Sem a belső kialakításul sem az ülésük nem olyan, hogy órákon át KÉNYELMESEN vezess vele folyamatosan.

2013. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5-600 km az nem olyan hosszú út főleg ha csak megyarországon használod és 90-100 km/h-nál nem nagyon mégy többel bőven megteszik ha nem számít neked a kényelem.Szerintem a legnagyobb hátrányuk ezeknek a kis autóknak az ,hogy kicsik kényelmetlenek ,jó nem egy régi szoci géphez képest hanem pl egy vw passathoz,toyota avensis-hez képest kényelmetlenek.
2013. dec. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy régi, ezres Polo-m van. 5-600km-es utakon is voltam már vele, nem okozott gondot neki.


A probléma azzal van, legalábbis számomra, hogy annyira elgémberedtem az út alatt a kis helyen, illetve a fapad ülésekben, hogy nemigen lenne kedve az embernek ezt heti rendszerességgel csinálni. Ahhoz valami nagyobb, kényelmesebb kocsi kell.

2013. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alkalmanként, tehát pl. havi 1-szer hosszú útra jó. Én is így használom a Corsám, városban meg alig, de nem érné meg nagyobbat fenntartani.

Heti, vagy akár napi rendszerességű hosszú utakra viszont nem az igazi. Eleve ahhoz kényelmetlen, mert kicsi, 3 vagy több embernél ez még inkább igaz, a csomagtér is kicsi. Másik szempont a biztonság, márpedig autópályán vagy országúton jobbak baleset esetén a túlélési esélyeid nagyobb autóval. Kis motorral bíró benzinesnek a 130-as tempó autópályán messze túl van a fogyasztási optimumon, országúton meg az előzés necces, emelkedőkön néha szintén szívás.

2013. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor maradjunk annyiban, hogy a kocsi bírná, csak az ember nem a kis hely, kényelem hiánya miatt. :)
2013. dec. 1. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Normális körülmények között az autó a világból kimenne :)
2013. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
citroen c3 köszöni szépen jól van 250.000 km. után sem eszi az olajat. Érzésre van benne még ugyanennyi kilométer. 30 kilométernél még nem, de 300 után más állapotban szállok ki egy focusból. De annak ára van a szalonban, a szervizben, a kúton.
2013. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!