Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines Fűnyíró biciklire...

Blander kérdése:

Benzines Fűnyíró biciklire kell jogsi? Motor: Poulan 2100,33 cc

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm épített egy elektromos kerékpár vázat felhasználva és egy 33 köbcentis láncfűrészes motort. A kérdés tehát az hogy ha mondjuk bicikli csutka váltót teszek rá és ezzel mondjuk lekorlátozom 25-30 Km/h-ra akkor kell e rá jogsi? Ugyan is pl.: Vannak az utcánkba ilyen mini pitbike-ok meg quadok amiket 8-10 éves kis gyerekek vezetnek (nekik van kitalálva) és nem kell rá jogsi gondolom mert egy 8-10 éves kisgyerek hogy kaphatna jogsit? Ha a motor nem haladja meg a 4Kw-ot és 50cc alatt van valamint a 45Km/h nem haladja meg akkor nem kell rá jogsi nem?

2013. dec. 1. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 300W felett van a teljesítménye akkor már legalább AM kategória kell rá.

Mini pitbike-ot és quad-ot meg nem feltétlenül jogsival vezetik. Manapság elég a megfelelő ismeretség is...

2013. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha veszek egy 50cc alatti 300W alatti teljesítményű benzines láncfűrészt és azt építem be akkor nem tud megbüntetni? Más részt mi van akkor ha mondjuk eléri a 45 Km/h mert úgy csinálom meg neki az áttételt? Igaz gondolom nem lesz túl sok nyomatéka de sebessége meg lesz.. Amúgy egy ilyen motor 1 litert kb hány kilométeren eszik meg?
2013. dec. 1. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:
300W-os motorral építhetsz rásegítést a bringára, de ez nem nagyon fog 45-tel menni, hacsak nem egy teherautó mögött. Ezenkívül hallottam arról, hogy max. 25 km/h-ig működhet a rásegítés, bár ezt a kitételt nem találtam a KRESZ-ben.
2013. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát láttam azt a bizonyos "motort" YouTube-on... Elég szép kis darab, nem tudnátok megmondani honnan vettétek a vázat az ülést és a kerekeket?
2015. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!