Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6-os G Astrában a 8 vagy a...

1.6-os G Astrában a 8 vagy a 16 szelepes motor jobb?

Figyelt kérdés
Vennék egy benzines 99-20000 es évjáratú G astrát, de van amelyik csak 8 szelepes motorral van, a többség 18 szelepes. Kevesebbet eszik például a 8 szelepes, hogy kisebb fordulaton adja le a teljesítményét? Vagy inkább a 16 szelepes a jobb más szempontból?

2013. dec. 2. 00:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Hello!


Nekem 1.6 1 szelepes G Astra van, 1999-es...

A 8 szelepesek azt hiszem 75 lóerősek, a 16-os 101, illetve későbbi évjáratban a twinportosak úgy tudom 1-2 lóerővel erősebbek...


Ennyi idős autónál mindig előjön valami gond, a 8 szelepesekkel kevesebb a macera, mivel egyszerűbb konstrukció... A 16 szelepesek kisebb fordulaton eléggé nyomatékszegények, a fogyasztásuk talán szerényebb, autópályán és nagyobb sebességnél dinamikusabbak. Ha tehetném, akkor 8 szelepest vennék... Volt 8 szelepes 2 literes benzines 'A' Vectrám, hát azt szinte nem is kellett 2500-as fordulat fölé pörgetni, tartós kis motor volt... Ismerőseimnek F Astrában többnek is van 1.6-os 8 szelepes, kevesebb a gond velük, és talán olcsóbbak az alkatrészek... Nekem a 4 gyújtótrafó egyben van, a gyári trafósor kb 40.000 Ft vagy drágább, az olcsó utángyártott meg van hogy 1 évig se megy el...


ÉN a 8 szelepest ajánlom, bár elég ritkán találkozni vele...

2013. dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elírtam, 1.6 és nem 1 szelepes hanem 16 :)
2013. dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nagy gyuri ***** válasza:
89%
Én a 8 szelepest mellet teszem le a voksom, mivel egyszerübb az olajat sem csipegeti mint álta lában a 16 szelepesek-eco tech motorok.Sajnos tipikus opel betegség a 16 szelepeseknél az olaj csipegetés de a az olaj fogyasztás még gyár is közli hogy 1-2dl /1000km,de ettöl még jó motorok.A 8 v tényleg alacsonyabb fordulaton adja le a max nyomatékot.G astrában már elég ritka 8V ,de ha szerencséd van ki foghatsz egy jó kis 8 szelepest.Úgy tudom hogy G astrában még a legelején az 1.2 motor még láncos volt a vezérlés nem szijas.Fogyasztásban nem hiszem hogy nagy külömbség lehet,de úgye láb függö hogy nyomja az ember a gázt. Nekem f astrám van clasicc 2001-es 1.4 8 v nyáron 6-7 liter télen 8-10-et is meg esszi pedig csak 92000km van benne.Én a 8 szelepest választanám sokkal meg bizhatóbb:)
2013. dec. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az 1.8as egyebkent mennyivel eszik többet, volt e valakinek mindkettő? Van egy 1.8 automata a nejem főnökének, ő lassan eladná. Mi inkább városon belül használnánk. Ha a fogyasztás kb egyforma nekem még tetszene is hogy automata. De az 1.6 os nyilván ésszerűbb.
2013. dec. 2. 09:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha városban használod sokat, ne vegyél 1.8-ast :) Automatát pláne, G Astrában is 300.000 Ft körüli javítások várhatók 100-200.000 km környékén,legalábbis ismerősömnek ez volt a G Astra automata váltóval... 1.6 16V sedan G Astrával városban eljárok télen is 9 liter alatt, nyáron nagyon óvatosan vezetve is lehet 7.5 liter körül kihozni, igaz akkor nem egy élvezet a vezetés... Ha sokat használod városban, néha menj egy-egy hosszabb távot, egyrészt az akkumulátor töltődjön fel, másrészt kormolódjon ki a rendszer, elkoszolódik, stb nekem injektort is kellett cserélni, nem igazán tesz jót a sok rövid táv.... Mindenesetre városba elég az 1.6 is, és lehet vele emberi fogyasztást elérni. Persze nem mindegy, hogy egy sima alföldi városban használod, vagy egy dimbes-dombos zalai városban, illetve Bp-en :)
2013. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szolnokon. Igen sok lehet az 1.8as valóban. Keresek majd egy jol felszerelt 1.6ost 200.000km alatt hátha találok magánkézből. Köszi.
2013. dec. 2. 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak egy jótanács: ennyi idős autónál hihetőbb a 200.000 km futás, alatta nagy valószínüséggel manipulált az óra... Nem azért vesznek az emberek autót,hogy a garázsban álljon, a lélektani határ a 100.000 km alatti autókat keresők, aztán a 200.000 km alatti autókat keresők... Inkább az autó állapotát, a tulaj hozzáállását nézd ne a km órát... Pl. amikor autót akartam venni, volt hogy a tulaj azt se tudta, mikor volt gyertyacsere, ékszíjcsere, vezérlés csere... Pfff... Szóval ha valaki törődik az autójával, akkor legalább ilyeneket felír, ha már nem márkaszervizbe vitte... Az autó állapota többet számít, mint a km óra.
2013. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez jogos, teljesen egyetértek veled.

13-14 éves autót keresek, azonban tudom, hogy sokan, köztük jó magam is átlag 10-12-15.000-et megyek egy évben.

Ha ilyet találok, és amit te is említettél, hogy volt az autónak gazdája, na azt meg is veszem. Azért elég bőséges a kínálat, szóval nem lesz egy mission impossible találni a reális 200.000km körüli példányt.

2013. dec. 2. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idős autónál nem ritka, hogy a kerékveket már kellett javítani, vagy egész elemet cserélni a rozsda miatt, amiatt meg lehetett festve... Igy nem lehet egyértelműen megmondani, hogy jól megtörték-e vagy csak a szokásos rozsda miatt lett cserélve egy-egy elem... Szóval csodákat nem kell várni egy ennyi idős autótól, én mindig úgy vettem autót, hogy belekalkuláltam, hogy vétel után cserélni kell alap dolgokat, pl gyertyák, olaj, szűrők, ékszíj, esetleg fékolaj, hűtőfolyadék, szervo- és sebességváltóolaj utántöltés ha kell, fékbetétek, benzinszűrő, vezérlés kompletten (vízpumpával, feszítőgörgővel, normális szíjjal)... +még ami előjön, esetleg akkumulátor, netán kuplung (nálam kellett azt is, csak szerencsére kereskedésben vettem a 9 éves autót, és volt rá garancia)... Szóval én inkább vennék egy olyant, ami gondozott, karbantartottnak néz ki, és lecserélném rajta amit kell, mint hogy elhigyjem akár a szervizkönyvnek, akár a tulajnak, bármit is mond :)
2013. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Helló nekem van egy 3 ajtós G astra eladó 16. 8 szelepes nagyon jó kis autó ha érdekel írj : cooltv@totalcar.hu
2014. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!