Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használhatom e Szlovák állampo...

Kumisan kérdése:

Használhatom e Szlovák állampolgárságú berátnőm szlovák rendszámú autóját Magyarországon? Ha igen milyen feltételekkel? Hol kaphatok pontos információt ezzel kacsolatban? (Közlekedési felügyelet, rendőrség? )

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, magyarországi bejelentett lakcímmel.

2013. dec. 2. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
bemész a Magyar okmányirodába és ott intézheted!
2013. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt/van hasonló problémám. Én annak idején felhívtam az ORFK-t és ott készségesen tájékoztattak. Neked is ezt javaslom.


2 lehetőség van:


1) Ha életvitelszerűen Szlovákiában élsz, akkor ezt az ellenőrzés helyszínén bizonyítanod kell tudni valamilyen magyarra lefordított és hitelesített irattal. Ez lehet munkaszerződés, állandó tartózkodási engedély (én ezt fordíttattam le) vagy vmi ilyesmi.


2) Ha nem élsz Szlovákiában, akkor a jármű tulajdonosa teljes bizonyító erejű magánokiratban* engedélyezheti neked, hogy használd az autóját, ezzel a papírral azonban csak 24 órán át tartózkodhatsz Magyarországon.


Úgy tudom, azóta puhult annyit a szabály, hogy a fordításnak már nem kell hitelesítettnek lennie.


* Ennek legegyszerűbb formája a kézzel írt nyilatkozat.

2013. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!