Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eddig saját motorom egy ETZ...

Eddig saját motorom egy ETZ 125 ös volt amivel elég sokat motoroztam, de nem kozúton. B kategóriás jogsim van most. Jövőre szeretnék venni egy Yamaha FZ6-n típusu motort mert nagyon tetszik. Mit ajánlotok, tanácsoltok ruhában ilyesmi?

Figyelt kérdés
Eleinte úgy akarom vezetni,hogy letíltatom a motort 35KW-ra és úgy papiroztatom le mert a2 es jogsit csinálok. Aztán majd kivetetem belőle.Szerintetek? 20éves vagyok 170cm 65kg.

2013. dec. 2. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Fazer nagyon jó gép (persze használt piacon csak óvatosan). Ha van rá lehetőséged, mindenképpen ABS-el szereltet vegyél.


Viszont elég költséges lehet 35kw-ra papíroztatni. Ez nem új forgalomba helyezést takar?


Ruhában; ha BP környékén laksz, menjél be Shox-ba, ott mindent megkapsz. Ne spórolj rajta; Bukó, kabát, csizma, kesztyű, térdvédő kötelező. Bukóban ajánlatos beépített sötétített plexivel szereltet venni és persze nem 20e forintosat...


Én első mocim (CBF250, nagyon baba) 450-ért vettem, a védőket meg 200-ért. Te meg jóval nagyobb kategóriát pályázol meg, tehát ennél több kiadására készülj.

2013. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kiadásban jogosítvánnyal vassal felszereléssel együtt számolok 1.5 millára! Eszem ágában nincs spórolni Szabolcs megyében lakom! Egyébként nem vagyok annyira járatos a papírozásban de azthiszem új forgalmi kell és számolok rá,hogy kölcséges lesz de van-e valakinek fogalma róla,hogy mennyire kölcséges ez? Abban szeretnék még segítséget kérni! A magasságommal nem lesz szerintetek probléma meg a hasonló dolgokkal?! :)
2013. dec. 2. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:

"Eleinte úgy akarom vezetni,hogy letíltatom a motort 35KW-ra és úgy papiroztatom le mert a2 es jogsit csinálok. Aztán majd kivetetem belőle."


Erre akartam valami olyasmit írni, hogy: "Kíváncsi leszek én arra!" De mikor elolvastam, hogy "kölcséges" már meg is gondoltam magam: te mindent tudsz, kár lenne erőlködnöm!

:D

2013. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az üzenet küldője: PS

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: tegnap 23:22

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Eddig saját motorom egy ETZ 125 ös volt amivel elég sokat motoroztam, de nem kozúton. B kategóriás jogsim van most. Jövőre szeretnék venni egy Yamaha FZ6-n típusu motort mert nagyon tetszik. Mit ajánlotok, tanácsoltok ruhában ilyesmi?

""Eleinte úgy akarom vezetni,hogy letíltatom a motort 35KW-ra és úgy papiroztatom le mert a2 es jogsit csinálok. Aztán majd kivetetem belőle." Erre.."

Az üzenet témája: Fazer

Az üzenet szövege: Heló olvastam a válaszod és az érdekelne,hogy tudnál-e valami konkrétumot mondani,hogy mennyibe kerülhet ez a folytás papírozás ilyesmi?! :)"


Na most meg a "folytás" a piros hullámvonal a szó alatt nem sorminta!


Nos, nem tudod hivatalosan lefojtani a mocit, mert az NKH-nál se hülyék vannak! Gondolod ott nem tudják, hogy az első dolgod lenne kiszedni belőle mindent?

Egyedi forgalomba helyezést (175000 + sallangok) is csak akkor tudnál csináltatni ha te építetted volna a gépet, de mivel létezik sorozatgyártásban, ezért a típusengedély a mérvadó!

Persze léteznek hamis papírokkal motorok, de azért ennyire durván nem csinálják, leginkább 125-ösöket szoktak 11 kW-ra írni a behozatalkor, ami nemis feltűnő, ha van gyárilag olyan változat.


Mindenesetre sok szerencsét!

:D

2013. dec. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!