Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 8 km-es távra nem érdemes...

8 km-es távra nem érdemes dízelt venni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 km-t megyek az autóval reggel, kicsit később még 3-at, aztán este haza. Ekkora távon a dízel egyáltalán bemelegszik? Vagy maradjak a benzinesnél?

2013. dec. 2. 21:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

ha sportosan teszed meg ezt a távot akkor egyértelmű a benzines ha viszont nagypapás a stílusod akkor dieseles a te autód!

én tudom hova tartozom egyértelműen a benzinhez :)

még lámpáknál is bőgetem am otort olyan szép hangja van lehúzom az ablakot, és kicsit mindig bejön a friss benzinszag :) imádom.

dízeltől inkább rosszul vagyok a buszok miatt.

annak a ketyegése tetszik, nagyapám mondta anno a diesel az egy műszer.

de csak a régi dieselek az ujakat már elcseszték .

2013. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Ekkora távra inkább egy kényelmes cipőt, esetleg rollert, biciklit. A benzines is alig melegszik fel.
2013. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Az évi 5000 km. Biztosan mész még máshova is, de ez akkor is bőven a 10 000 km alatt lesz, amit határvonalnak szoktak mondani.
2013. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

10 ezer? Inkább 30-at mondanék határvonalnak.

Ilyen távra csakis benzinest, ráadásul kicsit.

2013. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Benzinest mindenképp. Kb. én is ennyire lakok a melóhelytől. Jó, mert télen 1km után van fűtés, 4 után üzem meleg a motor.

Dízellel ha fűtesz is 8km alatt épphogy bemelegedne.

2013. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Még 100X ekkora távra se vegyél dízelt. Soha ne vegyél dízeles autót.
2013. dec. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Spongya Bob Kocka ***** válasza:
Mindenképp benzinest. Igaz nekem is az van, de reggelente megszenvedek rendesen vele. Autópályán megyek én is ugyanekkora távot, de elég kellemetlen, hogy mire oda érek az úti célomhoz, addigra se melegszik fel, sőt a legjobb mikor a hátsó üveg újra befagy és ez az autópályán nem mindig szerencsés.
2013. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

Persze, vegyél benzinest...istenem...

Ha szeretnéd azt a huszon km-ert 15 literes fogyasztással megtenni, amíg az automata szívató nem áll vissza alaphelyzetbe, akkor vegyél benzint.

A dízelnél ilyen sincs, hidegen melegen ugyanannyit eszik, csak ne pörgesd szét. Pörgetheted, én azért inkább kímélem.

Alapjáratom elmegy 3-ban, 5-ben is kb 1500-2000 a fordulata 80-90-nél.

Csak lehetőleg ne francia/olasz dízelt...

2013. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
sosem értem meg azt az emberi hülyeséget, ha valaki vesz egy sz.rt, képes még az életét is kockáztatva megvédeni azt a roncsot, mint beismerné, egy pénztárcazabáló roncsban ül...
2013. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt mind a kettő. Most dízelem van (CR), előtte benzines volt. A dízelt sokkal jobban szeretem, igaz megyek is vele napi 200-300 km-t autópályán.

De ilyen kis távra egyértelműen valami kis benzinest vennék.


(8-as! Egyébként a dízel is többet fogyaszt hidegen. Nézd csak meg az alapjárati fogyasztást! Üzemi hőfokon nekem 0,4-0,5 l/h-kat ír ki, reggel hidegen indítás után 1,5-1,6 l/h.)

2013. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!