Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogositvány nélkül, robogoval,...

Jogositvány nélkül, robogoval, Budapesten?

Figyelt kérdés
Jogsi nelkul, 100as robogoval es kotelezo nelkul , napi 8-10km 2x ( Soroksarrol- Csepelre ), meg erne ez nekem ? A Bkv-t gyulolom , jogsim csak jovore lesz , kotelezot mar elkezdtem intezni , edzesre es iskolaba jarnek vele . Ha esetleg elkap egy sün mire szamithatok? Viszi a motort , haza visz egy szep kis csekkel, vagy egy kis ejnye - bejnye? 15/f surgos!
2013. dec. 4. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Figyi, én autóval már féléve kötelező nélkül járok, mert nincs rá pénz. BKV-t én is gyűlölöm. Ez egy kis ejnye-bejnye, bírság. De az, hogy jogsi nélkül vezetsz 100-as robogót az már durvább. Ha elkapnak, nem jövőre lesz jogsid, mert jó pár év eltiltást kapsz, plusz nagyon nagy összegű bírságot.


Neked kell eldöntened, hogy megéri-e, mint ahogy nekem is el kell mindig ha autóba ülök így. Viszont jogosítványom van.


Amúgy én még nem láttam, hogy robogót megállítottak volna Budapesten igazoltatni. Mindig csak autókat szoktak.


Motorost akkor láttam h megállítottak, miután valami szabálytalanságot csinált. Erre figyelj, különben nem kell félned ettől. Na meg jó kevés zsaru is van. És ehhez hozzájön h napközben fogsz menni, akkor meg még el is veszel. Inkább késő este, meg éjjel van igazoltatás.


De 15 évesen 100-as gép szintén komoly. Biztos h tudsz vele menni egyáltalán? Lehet nem is a zsaruktól kéne félni elsősorban! :O

2013. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! 9Le a blokk ami van a kicsikeben , 70korulvan a vege amugy :) A kozlekedes szabalyait amugy betartom , csak jogsi es kotelezo nincs , masok szerint szepen , jol es dinamikusan vezetek , eleg nagydarab vagyok , szoval meg tudom tartani a cirka 110kgot :)
2013. dec. 4. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor menjél végül is így, csak figyelj nagyon. Az a baj tudod, hogy nekem annyira nagyon durván nem jelent kockázatot, mivel eddig kb 25 alkalommal igazoltattak, de a biztosításról csak a csekket csak 2-szer ellenőrizték. Viszont a jogsi.. Hát azzal kezdődik a történet. Neked egyáltalán nem szabad igazoltatásba belefutnod, mert 100%-os a lebukás. Szóval nézz mindig körül mindenütt, meg közlekedj normálisan, akkor nem fognak kiszúrni.
2013. dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra vigyázz, hogy ha elütsz valakit vagy lekoccolsz egy autót, akkor kihívják a rendőröket és abban a helyzetben máris vonzóbb alternatíva lesz a BKV. plusz ha elkapnak, akkor minimum 2 évig nem lesz jogsid, de lehet, hogy utána sem, mert a pénzbüntit is ki kell nyögnöd
2013. dec. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát 70-nél biztos többel megy,egy 50.es sportmoros képes 85km/h-ra
2014. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!