Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakókocsimba találtam egy...

Túramotoros kérdése:

Lakókocsimba találtam egy elektronikát, valószínű Inverter, ha átnézetem villanyszerelővel esetleg aksira kötve képes lenne ez nekem 220v ot termelni? Irjatok kérlek pár szót hogy mi is az az inverter? Mire jó ez még?

Figyelt kérdés

2013. dec. 6. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Mivel elég rosszul írtad körbe a dolgot, nehéz lenne kitalálni, hogy mit találtál.

Az invertert legkönnyebben arról ismered fel, hogy van rajta egy 220voltos aljzat. A másik felén meg 2 vezeték, ahol a 12 voltos betáplálást tudod megoldani.

Az enyém egy szürke doboz: 15*10*6 cm-es méretekkel.

De nem termeli az áramot, csak a 12 volt egyenáramból csinál 230 volt (majdnem) váltóáramot.

Arra jó, hogy a teljesítményétől függően különböző dolgokat működtess róla. A hétköznapi életben ezek általában 300 watt körüliek, mármint az inverterek.

2013. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább a 12V-os trafót találtad meg, ami a vízszivattyút működteti?
2013. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lakókocsiban nem szokás invertert rakni, inkább a 12V-os rendszer trafóját találtad meg.

A lakót ha nem fiatal, érdemes átnézetni, és adott eetben kiegészíteni (pl fi relé)

Vizsgára úgy is kell az érintésvédelmi, na meg mivel sok a fa, papír, stb, jó ha rendben van.

Én újra vezetékeltem az enyémet:)

2013. dec. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
telepítéses lakókocsi knaus 320)lehet trafó a gardrob szekrény aljában van és 1kapcsoló meg piros viszajelző van rajt
2013. dec. 7. 04:50
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, lehet egészen nyugodtan. sokszor ott van a trafó.

így hogy telepítéses, még így is átnézetném.

Amúgy pl az egyik 12Vos dolog a hűtő.

2013. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
van rajt 2konektor egy viszajelző és kapcsoló,hűtőt hol tudnék olcsón vásárolni?
2013. dec. 7. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
mi az olcsó? Nekem van egy kifejezetten lakókocsi hűtőm. Lévén még ott is van a helyén. Én nem használom, mert kinn van nagy hűtőm.
2013. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
menyit kérsz érte?
2013. dec. 8. 05:41
 9/10 anonim ***** válasza:

25.000

gáz, 12V, 230V. MEgkímélt, nem használ állapot

2013. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ne haragudj,köszi hogy irtad de az nekem sok,marad a jó szarul bevált hütőtáska jégaku kombináció
2013. dec. 8. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!