Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyfázisú váltóárammal működő...

Egyfázisú váltóárammal működő inverteres hegesztőgép termékleírásában az szerepel, hogy névleges áramfelvétele 19 A. Ez azt jelenti, hogy ide kevés a 16A-es biztosíték?

Figyelt kérdés
A lakásunk automata biztosítéka 16A-es. Egy elektronikai berendezés esetén milyen műszaki adat ad tájékoztatást a használandó biztosítékról? Magyarul hogy tudom használni úgy, hogy ne csapja le az automatát?

2013. nov. 26. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tűnik nekem, hogy a 16 kevesebb, minta 19. De már rég jártam a teckóban.
2013. nov. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem fogja leverni, én nemrég vettem egy ESAB 180A ívteljesítményű gépet, és nem veri le.

Amúgy is ezek álltalában háztartási áramra vannak méretezve, szinte sehol nincs 24 amperos megszakító..csak ahol bent van a 380

Az csak egy adat, nyugodtan vedd meg, hiszen "egy fázisú"!

Jah még annyit, hogy 60-70 ezer forint alatt nem igazán érdemes ilyen no name gagyi gépet venni.

2013. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
attól függ, hány amperral hegesztesz. a max kimeneti áramhoz tartozik az a primer áram (19A)érték.ha csak a max kimeneti áram felével hegesztesz, akkor a bemenő oldalon is kb sacc a fele lesz (+ egy kis veszteség).
2013. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

névleges áramfelvétele 19 A (nem az ívfogáskor, max. áramfelvétel!)

így, igen, kevés lesz neki a 16 A "B" kismegszakító!

(esetleg a legvékonyabb pálcikával eltrutymólhatsz vele, 0,5 1-es lemezt.)

folyamatos varrat heggesztéskor és az ívfogáshoz... (? a gyújtófeszültsége?...) kell a 20 A "B" kismegszakító!

2013. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ja és, ha emiatt nem tudsz dolgozni vele, nem reklamálhatsz, kerek-perec le van írva, hogy mennyi a névleges teljesítmény felvétele.

egyébként, minden EU tagállamban, állampolgári jogon jár az egyfázisú fogyasztóknak a 32 A (egy-időben 7360W/h! teljesítmény igény) csak IGÉNYELNI kell a szolgáltatótól, a betáp vezeték és a kismegszakító cseréjét.. (ingyenes!) és nem mellékesen, a 32 A terhelésnek megfelelő belső hálózatot is ki KELL építeni!)

2013. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Normál tekercses hegesztőnél elképzelhető lenne hogy mondjuk ívfogáskor 19A vegyen fel de azt csak maximálisan de nem folyamatosan tehát egy átlagos otthoni (nem ipari célra használt) tekercses gépnek is elég 16A.

Inverteresnél pedig elképzelhetetlen ekkora áramfelvétel(szintén otthoni nem ipari gépre gondolva).

Pont ez az egyik lényege hogy egy stabil elektronika szabályozza a működést.Példaként mondom hogy nemrég pont volt rá alkalom a munkahelyemen jobb híján egy C 6 A-es automatáról használtuk inverteres gépünket(Esab márkájú 180A max. hegesztőáram) és gond nélkül végigvartuk az acél szálakat 2,5-es pálcával.

És azt valóban jól mondja mindenki hogy B-s automatával ne is próbálkozz minimum C-s legyen de én hegesztőnél a D-re esküszök.

(vill.szer)

2013. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fel van tüntetve nekem is a hegesztőmön hogy asszem 24-vagy 25 amperos bizti kell neki,nos 16os gyorsbiztivel eddig még sosem vágtam le,másig gyengébb hegesztőmmel állandóan lecsapatom.

A kicsi hegesztőmet gyengére állítva tudom csak használni de tudom használni.

2013. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Félgőzzel használva nem fogja leverni,gondolom 200 A körüli masinád.

120A-re belőve még a 4mm-es pálca is leolvasztható,azzal meg a kazánlemezt(10-12mm) is lehegeszted.


Szóval vasúti sínt ne akarj vele meghegeszteni,de minden másra : kerítés,javítás;karbantartás, zártszelvények, köracélok, fűtéscsövek, stb,tökéletesen megfelel,mert elég a 100-120A.

Kánikulában(37C°->) meg a strandon legyél,hideg sörrel,és ne melózz. :D

2013. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!