Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F astra fék probléma?

F astra fék probléma?

Figyelt kérdés
Van egy f-astrám, kicseréltem benne a fékbetétet, és most meg alig fog a fék. tövig be kell nyomni, és akkor sem fog teljesen.Mi lehet a probléma??

2013. dec. 6. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Lelégtelenítetted a fékrendszert a csere után?
2013. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem, fégbetét csere után is kell légteleníteni? a mult héten is szédszettem ugyanígy, csak akkor rossz fékbetétet kaptam, így a régit tettem vissza.

és akkor jo volt.

2013. dec. 6. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy kell, de a hibajelenség lehet attól. Ha párszor rápumpálsz a fékre fékezés előtt, akkor nem keményedik fel a fékpedál?
2013. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a jelenség a következő: Amikor áll a kocsi, pumpálom bekeményedik. ahogy elindítom, ismet puhul. de ha pumpálom kemény, majd kicsit később menet közben ismét puha.
2013. dec. 6. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fogy a fékfolyadék-tartályból a massza? Lehet, hogy cserénél elcsíptél véletlenül egy fékcsövet. Ha fogy, akkor nézd meg a kerekek belsejét, hogy nem ott köt-e ki a fékfolyadék.
2013. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a jelenség a következő: Amikor áll a kocsi, pumpálom bekeményedik. ahogy elindítom, ismet puhul. de ha pumpálom kemény, majd kicsit később menet közben ismét puha."


Hát igen, a fékrásegítő már csak így működik!


A nagy gond az, hogy szerintem összekeverted a kopott fékbetéteket! Ha nem pont ugyanoda teszed vissza ahová bekopott, akkor lőttek a fékhatásnak mert hullámos a tárcsa és szintén hullámos a fékbetét. Pár száz km után majd megint bekopik! A hullámos tárcsára meg hiába is teszel új betéteket, rosszabb lesz, mint a régi betétekkel!


Szerintem!

2013. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A fékfolyadékot megnéztem, az rendben van.

A féktárcsát,a csere előtt elvittem esztergályoshoz felszabályoztatni.

Lehet hogy levegős? de mitől??

A kerék belselyét megnézem de első csere után mentem vele kb 10km-t, utána ujra szétszedtem, és nem láttam folyadékot ...

2013. dec. 6. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor most a felszabályozott tárcsákon próbálnak fogni a hullámosra kopott betétek?
2013. dec. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem.

a tárcsát felszabályoztattam, és arra tettem az j fékbetétet. és így áll fent ez a gond

2013. dec. 6. 23:39
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget mindenkinek, a probléma megoldódott, én voltam a balf..sz, a feszítőrugót rosszul tettem vissza...
2013. dec. 7. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!