Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy a dieseles...

Spongya Bob Kocka kérdése:

Igaz az, hogy a dieseles autónál semmilyen áram forrásra sincsen szükség a működéshez?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Suzuki Swiftem van amibe többször is kellett generátort cserélni. Egy ismerősöm állandóan azt mondogatja, hogy vegyek dieseles autót, mert annál ha kimegy a generátor és lemerül az akksi akkor sem kell áram a motor működéséhez. Igaz ez?

2013. dec. 6. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
a motor működéséhez egyiknél se kell, viszont anélkül nem fogod tudni beindítani egyiket sem
2013. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
65%
Egyes! Hogy a retekbe ne kellene a benzineshez! A gyújtáshoz célszerű lenni valami áramforrásnak. És a dieselnél is kellhet, ha elektromos üzemanyag-szivattyúja van.
2013. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Első jól mondja, az indításhoz kell az aksi. A generátor pedig az aksit tölti menet közben. Ha ezek közül valamelyik meghibásodik, akkor nemigen indulsz el semmilyen kocsival.


Látod, régen milyen jók voltak a kurblis kocsik? :D

2013. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
79%

Hármas! Nem látod a kérdést?

"ha kimegy a generátor és lemerül az akksi akkor sem kell áram a motor működéséhez"

Generátor nélkül, akksi nélkül nem megy a benzines

2013. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Most miért kell kötekedni? Én az indításról beszéltem. Szerintem egyértelmű, hogy ha valami eleve nem indul aksi és generátor nélkül, akkor nem is működik nélküle.
2013. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
21%
Nem kötözködök, de a dieselt adott esetben be is lehet lökni akksi nélkül, és vidáman pöfög, vagy bikázással elindítani. A benzinessel ezt nem tudod megtenni áramforrás nélkül.
2013. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Nemhiszem hogy az osszes diesel elmegy arram nelkul,az ultramodern common-railes dieseleknel nem elektromos a befecsekendezest szabalyzo rendszer??
2013. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
34%
Igen, általánosságban írtam a dieselt, de a benzinesek egyike sem megy áram nélkül.
2013. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Inkább keress egy normális műszerészt, aki megkeresi hogy mitől döglenek a generátorok az autódban.

Egyébként a Focusomban is cserélni kellett a generátort, mert meg talált dögleni - pedig dízel az autó. Lehet, hogy a motor működéséhez alapvetően nem kell áram (nincs pl. olyan jellegű gyújtás, mint a benzinesnél), viszont áram nélkül az is lefekszik: nem megy a tankban a szivattyú, elzárja a mágnesszelep az üzemanyag útját (pl. kettes Golf dieselben szívott ezzel állandóan egy barátom egy rossz vezetékelés miatt), ilyenek.

A lényeg, hogy generátor nélkül - úgy ahogy egy autót használni szokás a mindennapokban - bizony nem lehet használni, így mindegy milyen autóban adja meg magát, csak a javítás költsége változik.

2013. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Miért szerinted az AC pumpa mivel működik ami a tankból szívja a naftát előre a motorhoz? Az immobiliser mivel érzékeli a kulcsot? Az ECU (ami egy számítógép) mivel vezérli a befecskendezést? Az indítómotor mivel megy? ÁRAMMAL...
2013. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!