Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s 50 miért horkol be...

Simson s 50 miért horkol be ha húzom neki a Gázt?!

Figyelt kérdés
Nos az a szitu, hogy van alapjárat szépen ketyeg mint ahogy egy simonak kell üresbe ki pörög rendesen de 2.ba negyed fél gáz után be horkol és ha fel teszem 3. ba meg szűnik kondi megszakító gyertya 14 es brisk pipa ngk ki cserélve ( MOFAKERTŐL RENDELT német cucc ) ! kondit óvatosan hátulról be toltam az alap lapba ameddig meg nem szorult 22 mikro farát os ( nem lett ütve mint sokan szokták kalapács és hagy szóljon ... ) megszakító hézag 0.4 mm felső holtpont 1,8 ! benzin szűrő cserélve tank tiszta benzinnel ki mosva 2x minta hogy a karbi is , alapon be állítva az elő gyújtás hátsó kerék felé 4 fokkal !de mégis ezt csinálja ! már nem értem hogy mi lehet a baja !
2013. dec. 7. 16:05
 1/7 A kérdező kommentje:
? jel véletlen ott maradt bocsi !
2013. dec. 7. 16:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos a hiba nem qa gyújtásban keresendő!

nos 3 oka lehet hogy nem jó:

Túl sok benzin-ilyenkor füstöl mikor leáll

Túl kevés benzin-ezt tulajdonképpen sokmindentől lehet,be kell állítani a karbit rendesen,és nem csak a benzin-levegő keverési arányát hanem az úszót a súbertűt,a fúvókákat gyárira stb.

A szivatód úgy marad és ezért horkolhat be.

Szóval karbit vedd le és lődd be rendesen ha kell egy kis segítség akkor írj rám és akkor megpróbálom elmagyarázni konyhanyelven.

[link]

2013. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a hibákat meg tudom csinálni nem ezzel van a gond hanem nem tudtam rá jönni hogy miért szivat ismét pedig csak kiskondi csere volt alap lapot meg a meg jelölt helyre tettem csak el kezdte csinálni megint és újat vettem bele a felsoroltakból mondom így nem kell szívni vele de ma adtam neki ma egy kis elő gyújtást még 1 fokkal így már csak melegen csinálja lehet selejtes amit vettem gyertya holnap veszek bele ujjat meg ki takarítom a karbit ha így se át rakom a tirisztort a bontott simson blokról ;) tavasszal meg jön a Honda Crm 125 100% ra :) de köszönöm szépen hogy ennyire lelkes voltál és vagy le a kalappal előtted ;)
2013. dec. 8. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit!

A tirisztort érdemes rátenni mert egy hangyányival jobban fog menni,és egyszerűen jobb! :)

Ami a simót illeti,tartsad meg,jó lesz az még! :)

2013. dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és tudod mi szívatott meg sem gondoltam volna de szerintem te sem gondoltad volna pedig szem előtt van és a lelke a motornak a karbi keveselt a motor el volt dugulva a tűszelep mögött pedig kocsi papír szűrő van a csap és a karbi közt és az ülepő és a csap le ömlő közt+ megy fel 1 a tankba a csapból kb 2 éve amit 2 havonta cserélek ;) de simo megy faternak mert az 50 ccm et nem nekem találták ki sebesség mámor van nálam :P szóval vagy crm vagy néztem egy brutált yamaha tt 600 vagy Yamaha Xt 600-650 ;) szerintem 6 év simozás után meg 26 évesen 190 cm nem lesz kicsi csak okosan kell mennem nem idegből
2013. dec. 9. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Rakd le azért a jogsit! Legalább az alapokat megtanítják :)

Tudod nagymotoron sokkal másabb mint 50ccm,többmindenre is kell odafigyelni,na meg már a kanyarokban dönteni kell,és nem mindegy se az ív,és tudni kell pl ilyen apróságokat ha mész a Mátrába pl hogy a visszafordítóknál mindig kavicsos és csúszik...Felfelé figyeled az utat,lefelé élvezkedsz :)

Meg kell tanulni hogy gyorsabban mész,sokszor nem fogják megadni az eslőbbséget,városban is simán index nélkül rád húzzák a x5-öt...Szóval sokkal jobban oda kell figyelni!

2013. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a hiba MZ-nél úgy jött le hogy eleinte pl 5000fordulatnál elfogyott a kraft és elkezdett lehalni,de mentem tovább aztán ugyan ez csak már alacsonyabb fordulaton,míg át nem váltott olyan üzemmódba ahol kb 1-2km-ként leálltam mert piszkos volt a beépített szűrőm és csak lassan eresztette bele a nyálat a karbiba és mindig kifogyott a benzinem egy idő után mert lassú volt az utántöltés...NA de hogy megszivattam magam :) Megcsináltam,végre minden tökéletes,melóhelyről megyek haza és megint...Na akkor már kezdtem idegbajos lenni aztán rájöttem hogy át kell állítani tartalékra a benzincsapot mert már kevés volt benne :)
2013. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!