Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó vásárlása, hogyan?

Első autó vásárlása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jutottam el odáig az életemben, hogy van állandó állásom stb. és néhány hónap múlva tervezem megvenni az első autómat. Lenne pár kérdésem a dologgal kapcsolatban, remélem tudtok segíteni:

1. A vásárlás hogyan menjen? Kiválasztok egy vagy néhány megfelelőnek tűnő típust, ez eddig meg is van, keresek hozzájuk hirdetéseket a neten. Tegyük fel találok egy szimpatikusat: hányszor szokás megnézni az autót vásárlás előtt, mik azok a fontos dolgok amire mindenképpen kérdezzek rá a vásárlás előtt, mit nézzek meg az autó megnézésekor ilyesmi? A másik, hogy szokták mondani, hogy az autót nézessük meg szerelővel a megvásárlás előtt. Ez hogy néz ki? Ismerős sajnos nincs aki ért hozzá. Ha szimpatikus az autó akkor közlöm azzal, aki árulja, hogy akkor most vigyük el szervízbe vagy mégis hogyan legyen?

Ha megvan a döntés, hogy megvásárlom mik a lépések?

2. Ha megvan az autó, elvittem szervizbe rendbe rakatni stb., szóval alapvetően útra kész mik azok a rendszeres költségek amikkel számoljak és nagyjából mekkora költségek ezek? Nyilván tankolni kell, annak az áraival tisztában is vagyok. Ezen kívül azt tudom, hogy kell rá biztosítás, ennek az ára nagyjából mennyi? Milyen további költségekkel számoljak?

A válaszokat előre is köszi!


2013. dec. 8. 17:41
 1/2 Evele123 ***** válasza:

Szia!


Legelőször is, sok autót nézz meg a neten, osztályozd, hogy mennyire látszik jó kocsinak. Ha már leszűkítetted a találatokat kb. 5-re, akkor kezdd el felhívni a tulajt / kereskedőt. A kilométer állása 10-ből 9 autónál nem valós, ezt el kell fogadni.


Mutatok egy példát:


[link]


Itt azt írják, hogy kitűnő állapotban van a kocsi. Elmentem Vácra, hogy megnézzem, a próbaúton azt csinálta, hogy járó motornál, ha megálltunk, rázott az egész kasztni. Állítólag motortartó bak hiba, pár ezer forintból meg lehetne javítani. Akkor miért nem csináltatták meg??? Ott is hagytam a p*csába, és még azt mondták rólam, hogy látszódik rajtam, hogy komolytalan vevő vagyok. Beleültem (először egyedül), elővettem a papírjait, megkerestem benne az alvázszámot, megnéztem, hogy stimmel-e az ülés alatti alvázszám jelölésnél. Van, ahol az utasoldali oszlopon szerepel egy kis táblán, vagy a szélvédő előtt, bent az utastérben, ez típusonként változik.

Magánszemélytől sem biztos, hogy jobb állapotút tudsz venni.


Nagyon kevés autó van, ami ne lenne törve vagy legalább megnyomva, meghúzva, de ezeket szépen ki tudják javítani. Olvass utána a Totalcar.hu oldalán, sok jó tanácsot írnak.

Budapesten több cég is foglalkozik állapotfelméréssel, van aki ki is száll helyszínre (pl. egy XIII. kerületi cég), azt a nagyságrendileg 10-20 ezer forintot simán megéri, hogy nyugodt szívvel vedd meg a kocsit. Persze így is lehetnek rejtett hibák, de a szakember a próbaúton is elég sok mindent meg tud állapítani a kocsi állapotáról. Az a baj, hogy a szervizkönyv sem jelent 100%-os garanciát semmire, akkor szerencséd van, ha végig szakszervizben javították a verdát, könnyen visszakövethető a kocsi előélete.

--------------

A teljesítményadóról itt van egy kalkulátor (2013-as):


[link]


Ezt a helyi önkormányzat gépjármű-nyilvántartási osztályára kell befizetni, ők küldik a csekket, régen ezt hívták súlyadónak.

------------------

Van még kötelező biztosítás (KGFB), nagyon szét kell nézni a biztosítók között, ki mit ajánl a pénzedért (van-e hozzá CASCO, egyéb biztosítás stb.).

---------------

Ezeken kívül számíthatsz egy szervizkiadásra vásárlás után (olajak, szűrők cseréje, vezérműszíj csere), felkészítés a télre, ha eddig nem volt satöbbi...


Remélem, tudtam segíteni.


Üdv. Evele

2013. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen!
2013. dec. 9. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!