Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan jött a "bunkó bmw-s"...

Honnan jött a "bunkó bmw-s" és mennyi annak az alapja, hogy akinek bwm autója van, az bunkó?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már azt, hogy " a bunkó bmw-s!"

Mondtam az egyik haveromnak, hogy ha lesz sok-sok pénzem én is bmwt veszek!" és erre a reakciója az volt, hogy "Miért akarsz bunkó bmws lenni?"


De ez honnan jött?

És miért lenne bunkó akinek bmwje van? Akkor akinek Mercije van az mi? Audi? Porsche? Volvo?



2013. dec. 8. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem bunkó ,csak beképzelt,és nem ismeri az indexet(tisztelet a kivételnek!) :)
2013. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 intrepid ***** válasza:
40%
Jellemzően az antiszociális emberek vesznek BMW-t. Sajnálom, mert nagyon jó márkának tartom, ár - érték arányban is jó, de a sok aljanép rossz hírét keltette.
2013. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Saját tapasztalat alapján én is több negatív tapasztalatról tudnék beszámolni, mint pozitívról.
2013. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően ez olyan dolog, hogy van is kalapja meg nincs is.


Egy részről régebben (10-15 éve) még nem futott annyi bmw az utakon, mint manapság (mert drága volt), így amikor egy "bömös" szabálytalankodott arra rögtön felkapta mindenki a fejét és megjegyezte, hogy "na a bunkó a drága kocsijával bevágott elém". Aztán ez szépen beivódott a köztudatba, mint a "kalapos skodás" és társai.


Annyi valóságalapja meg nyilván van a dolognak, hogy a régi, lelakott BMW-ket vagy a fiatal srácok veszik, akik aztán ész nélkül használják, az új, drága autókat meg olyan üzletemberek (és ugye nem egész tisztességes üzletemberek is), akik hajtják őket rendesen, mert az idő pénz, sietni kell nagyon sokszor. Ők meg sokszor szabálytalankodnak vagy "bunkóznak" vezetés közben, ez meg ugye megragad az emberekben.


Amúgy én nagyon sokat vezetek a városban, semmivel sem találom a BMW-seket, Audisokat vagy bármely egyéb márkát problémásabbnak a többinél. Csak bennem sem marad meg egy opel astra, ha bevág elém, de egy X6-os BMW-re nekem is felcsattan a szemöldököm, ha bevág elém.

2013. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Ezt inkább a vezetési stílusra szokták mondani, mert az esetek 90%-ában, aki ilyet vezet, általában megy mint a barom, nem figyel másra, letol az útról, nem tartja be a követési távolságot, trehányul parkol, stb... ezért szokták ezt mondani. De igaz lehet ez bármilyen más típusra is, csak ez a sztereotípia már a köztudatba ivódott.
2013. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Valószínű, hogy sokan irigylik is azt, aki ilyen gépet hajt, vagy egyszerűen feltűnőbb ha ilyen márkás kocsi bunkózik a másikkal. De ilyen erővel lehet szemétláda a Suzukis (nekem is az van) Fordos, Seatos, Fiatos, Ladás, Trabantos stb-s.
2013. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem márka függő. Aki nem tud vezetni, az egy marutival is szerencsétlenkedni fog.


Inkább az irigység...ha meglátnak egy fehér X5.öst, magyar öltönyös faszival a volán mögött rögtön eszükbe jut hogy ő nem a gyárban gürcöl:D

2013. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

# 7/7

Igen akiknek ilyenjük van nem a gyárban güriznek,viszont a kocsi mellé veszik a jogsit is.

Sajna a bmw-sekre Én jobban odafigyelek,mert ha nem figyelnék oda akkor már elütöttek volna.

Nos,aktuális:Rezesová ribinek milyen kocsija is van?Volt?Pénzes....Hogyan is vezetett?

2013. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha egy BMW-s szabálytalankodik az sokkal feltűnőbb, mintha egy toyotás teszi, a jómagyarember meg amúgy is szeret nyervogni a büdösköcsöggazdagokra. Hát ezek keresztmetszetéből "jött". Van, hogy egy napon vezetek BMW-t, Audit, Mercit, Volkswagent, és valahogy egyikben sem leszek agresszívebb vagy tahóbb. Előítéletekkel persze nap mint nap találkozik az ember, mert hát nem elég hogy BMW-ből szállok ki, még fiatal is vagyok, de ez már megint egy más téma... Az az igazság, hogy nagyon sok bunkó BMW-s van, de legalább kétszer annyi BMW. Ha nem hiszed, kezdd el számolni a köcsögök mellett az udvariaskodókat is, és meg fogsz lepődni, hogy ebből hány db lesz BMW-s.
2013. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez nem autómárka kérdés, hanem vezetési kultúra megléte, vagy hiánya. Én nem szoktam senkit sem letúrni az útról, néha a követési távolságot nem tartom be, de azt is csak akkor, ha kerülni szeretnék, akkor előtte pár másodperccel tényleg közel kerülök a másikhoz. Eddig a legnagyobb szabálytalanság, amit csináltam, az a sebesség túllépés volt, de csak akkor, ha az úton alig volt forgalom. Amiért eddig megbüntettek, az a biztonsági öv és az index kifelejtése körforgalomból kijövésnél (egyszer történt meg mindkettő és elsőre meg is fogtak, nagy szerencse). A parkolásra pedig különösen allergiás vagyok. Rengeteg a szabálytalanul parkoló és nagyon sok esetben egyszerű kis autók azok. A legjobban viszont az zavar, amikor az autópályán a gyors sávon ügyetlenkednek egyesek, mindegy, hogy milyen autómárka. Aki lassabban vezet, az menjen a másik sávra és adja meg a teret nekünk. Egy Porsche tulaj.
2013. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!