Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb mennyibe kerül behozni...

Linkoln kérdése:

Kb mennyibe kerül behozni németországból egy 650ezer ft-os autót? Forgalomba helyezni, rendszámozni összesen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 11:22
 1/7 A kérdező kommentje:
110 lóerő, kupé, 2003-as
2013. dec. 9. 11:23
 2/7 anonim ***** válasza:

Regisztrációs adó, ami függ a kocsi körny.védelmi besorolásától, pont ezt nem írtad meg.


2003-as és 650 000 Ft-nak megfelelő Euro, [(az kb 2180 Euro?) az elég olcsó ahhoz képest, hogy 2003-as. Törött?] Mindegy.


+ magyar műszaki vizsga aktuális áron,

+ forgalmi engedély,

+ úniós matrica (szélvédőre),

+ a 2 rendszám.


ezek kb 60 000 Ft + a regisztrációs adó, amit nem ismerek. (Nem merek rá írni semmilyen összeget, ne haragudj)

2013. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hű, közben kutakodtam, és a helyzet kicsit durva.

Kellene rá 95ezer ft reg adó, mert euró 4-es a környezetvédelmi besorolása az autónak. És 1599cm3.

Kellene eredetiségvizsgálat

Kellene rendkívüli forgalomba helyezés

2013. dec. 10. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello, 2-es vagyok újra.


Igen, én is olyan 100-130 körüli regisztrációs adóra gondoltam elsőre, de mivel nem voltam tisztában a körny.védelmi besorolással, ezért nem mertem semmilyen összeget írni. És ott tudni kell még az első forgalomba helyezés időpontját is.


Ha jól tudom eredetvizsgát nem kell csinálni külföldről behozott autóra, de az a 20-23 000 Ft úgyis elmegy a hazahozatal költségeire, szóval nem jelentős tétel a spórolásban.


Nézd át az erre vonatkozó kérdéseket, de ha jól emlékszem ennek a menete:

1. Lakhely szerinti illetékes adóhivatal, regisztrációs adó befizetése;

2. Lakhely szerinti illetékes NKH, ahol megtörténik a NORMÁL műszaki vizsga;

3. Bármelyik okmányiroda: forgalmi engedély, rendszám, úniós matrica igénylése, fizetés.


Saját véleményem szerint egy jó állapotú, kevesett futott autót megéri behozni külföldről, mert ha itthon veszel egy sz_rt, akkor ráköltheted még a gatyádat is, és még akkor se lesz olyan, mintha egy jó-jobb autót vennél drágán, amire nem kell költeni.

2013. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt a kocsitmodellt 2002-2006 között gyártották és értékesítették az usában, japánban, és EU-ban, melynek nem voltunk részesei. Így itthon 1 db van belőle... Elsősorban 2.0-s motorral, de van 2.7-es és 1.6-os is. Nekem 1.6-os kellene.

Olaszban van dögivel, így egyértelmű hogy megéri behozni. Az itthoni választék... :D

Sőt, azt az 1 db-ot is már elvitték...

Igaziból itthon már megoldom. Ami jobban érdekelne az az hogy kint mit kell csinálni?

Repcsivel mennék, vinnék magammal egy ismerőst aki hazahozna a kocsival, de odakint mit kell elrendezni?

Adásvételi oké...

Mi kell még? Forgalomból ki kell vonni? Kell akármi? Milyen rendszámmal jönhetnénk haza?

2013. dec. 11. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen az autó márkája és típusa? Már kíváncsivá tettél:D Amúgy szerintem P rendszámmal hozhatod be.
2014. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Egy Hyundai coupe (tiburon, tuscani) 1.6-os kocsirol van szo.

2014. jan. 2. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!