Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha véletlenül tankolunk 6...

Ha véletlenül tankolunk 6 liter 95-ös benzint a diesel üzemű autóba, aztán észrevéve a hibát csordulásig töltjük a 45 literes tartályt, ezzel elérve 15% benzintartalmú gázolajat, az mennyire fog ártani a pdtdi motornak?

Figyelt kérdés

#PD-TDI #felretankolas #diesel autóba benzin #pár liter
2013. dec. 10. 18:32
1 2
 1/13 Regisztrátor válasza:
58%
Nem vagyok benne biztos, hogy maradéktalanul elkeverednének, eltérő a fajsúlyuk... Ráadásul a motor működése eltér a benzinestől, itt ugyebár nincs szikra csak magas hőfok. De talán az égéstérbe nem is sok jut a benzines cucc, az adagolót hamarabb tönkrevágja. Ilyenkor a tennivaló: indítás NÉLKÜL átvontatod a kocsit egy szerelőhöz, ott leeresztik a tank tartalmát, kis takarítás és telenyomod gázolajjal.
2013. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Az enyem ennyit meg elvisel, sot a konyvbe, telre irja is neki!

Omega/Bmw 2.5 td

A pd finomabb teknika, lehet 5% visel el, lehet semmit...

Nekem 66% osra tankoltak fel, 60-70 K ba kerult, pedig a kutas tolta bele ugy h mellette altam mig kerestem a buxat...

2013. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Végül is hazajöttem vele, ez kb. 7km. A benzinkutas leányzó nyugtatgatott, hogy 20% alatt nem lesz baj, mert sokszor megtörténik, és a férje autószerelő, onnan tudja.

Csak hát mégsem vagyok teljesen meggyőzve.Olvasok ezt is azt is. Igazából egy újabb tank üzemenyagra se maradt pénzem, pláne egy iszonyatosan költséges szervizelésre.

Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ki hogyan élt meg egy ilyesmi mértékű malőrt.

2013. dec. 10. 20:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Jól mondta a kutas!

Ez elhanyagolható mennyiség egy tele tank mellett.

2013. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A pdtdi motor nagyon kényes az üzemanyagminőségre.A régi szívódieseleknél még ajánlották is télen a 10-15 százalékos keverést,azok simán elviselnék.Én nem mertem volna hazajönni vele ha pd-s.
2013. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ismét két egymásnak ellent mondó komment :(
2013. dec. 10. 21:25
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is tegnap lett félretankolva a 325d-m. Abba is csak pár -kb. 7- liter ment, de nem mertem beindítani, inkább hazavontattuk. Ez egy 2008-as modell, felhívtam a BMW márkaszervízt és azt mondták, hogy ennyi még nem gáz, de előtte tankoljam tele. Kollégájuk ugyanilyen dízellel csinálta meg, csak neki kétszer annyi benzin volt a tankban. Nem lett semmi baja.
2013. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Utólag könnyű okosnak lenni persze, de én a következőt csináltam volna:

Vettem volna egy kannát és egy tömlőt ott a kúton és leszívtam volna belőle a benzint. Ha olyan a tank, hogy ez nem lehetséges, akkor dízellel történő teletankolás után szívtam volna le egy kannányit a keverékből és újra tele tankoltam volna, így csökkentve a benzintartalmat.

A kannában lévő keveréket pedig lassan literenként használtam volna el.

2013. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én 5 litert benzint tankoltam aztán rá gázolaj fullra. H Astra 1.7D. Semmi baja nem lett.
2013. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg 50km-t mentem így vele, szigorúan maximum 2000-es fordulaton. A lelkiismeretemet viszont csak nem hagyja nyugodni. Szóval nekiálltam leszívni az üzemanyagot. Eddig olyan 11 literrel lett könnyebb, de majd holnap megemelem a hátulját a kis emelőjével, akkor talán magasabban lesz annyira a tank,hogy esetleg a többi is kifolyik belőle.

Amikor teleraktam akkor a tanksapkáig töltöttem. Ez így biztos több mint a névleges 45 liter. Vajon így mennyi férhetett bele összesen? Már csak, hogy tudjak kalkulálni a százalékokkal.

2013. dec. 14. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!