Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonságos, megbízható, jó...

Biztonságos, megbízható, jó autót keresek, olcsón beszerezhető alkatrészekkel, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Autót szeretnék vásárolni (használtat, nincs rá nagy keret), ami esetleges balesetnél nem hajlik papírdoboz módjára, megbízható, stabil, és ha alkatrészt kellene venni bele, nem kerül százezrekbe a beszerzése. VW Polom volt, meg voltam elégedve vele. Kb. 1.4-es legyen, nagyobb nem kellene. Milyen márkát, típust javasoltok?
2013. dec. 11. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
mivel nem irtal koltsegkeretet, nem nagyon lehet ertelmes valaszt irni.
2013. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5000 euroig el.
2013. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz.. Biztonságos,megbízható oké.. mondanám, hogy Volvo.

De az olcsó alkatrésznél megbukott. Na meg 1.4-es volvo nem igen létezik :)

Akkor mondanám a swiftet, de az meg papír és nem igen a stabilságáról híres.

Esetleg Opel Astra 1.4, 5000 euroból szépeket lehet találni.

2013. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
2. vagy 3. generációs swift, vagy sx4. Ezek 5 csillagos ncap besorolásúak, olcsók és van bőven alkatrész. Arra figyelj oda, hogy legyen benne bőven légzsák (nem minden felszereltségbe rakják be mindet).
2013. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
50%
Swift, passat, golf, cordoba
2013. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ilyesmiben nézelődök akkor.

Első válaszolónak: egyedül nevelem a lányom, egy fizetésből, így nem sokat tudok rá szánni. Hitelt-kölcsönt erre nem nagyon szeretnék felvenni, így olyan 500ezer forint környékére gondoltam. Nincsenek nagy igényeim, elmenjen a közeli városba bevásárlás céljából, a lányomat tudjam vinni bölcsibe ha esik az eső, ilyesmi, túrázni nem szeretnék vele. Biztonságos legyen, és olcsón tudjam fenntartani, ha kell alkatrészt venni, ne legyen egy vagyon, és ne fogyasszon sokat.

2013. dec. 12. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:

"a lányomat tudjam vinni bölcsibe ha esik az eső"


Nem vízálló a kislány? Szerintem sürgősen vidd vissza a kórházba még a garanciaidő lejárta előtt, hátha kicserélik! Ha tényleg csak arra kell, amit leírtál, drága mulatság lesz az autó. A biztonságért te tudsz a legtöbbet tenni, szerintem ha már amúgy is gyereket akarsz vele szállítani, akkor légy annyira lelkiismeretes anyuka, hogy ismered az autód és a képességeid határait. Ez adja a legtöbb biztonságot és biztonságérzetet is! Meghalhat az ember egy nagy luxuslimuzinban meg egy kisautóban is - az meg nem lenne jó, ha a gyereknek anyuka nélkül kéne felnőnie. Csak azért írom le ezt, mert a biztonság miatt az szokott aggódni, aki nem biztos a saját vezetési tudásában. Hol is tartottunk? Ja igen, autók:


Toyota Yaris: [link]

Opel Corsa: [link]

Peugeot 106: [link]

Honda Logo: [link]

Fiat Punto: [link]

Nissan Micra: [link]

Citroen Saxo: [link]

2013. dec. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Képzeld, szélviharban, szakadó esőben nem szívesen viszem a lányomat kerékpárral. Ezeket csak példaként írtam ki, hogy lehessen látni mire szeretném használni, nem túrázni, esetleg több száz kilómétereket leróni vele, stb, csak egyszerű itthoni használatra. Másrészről: hiába bízom a saját vezetési technikámban, ha a máséba meg nem igazán, sokan beszámíthatatlanok, épp ezért szeretnék olyan autót, amiben "van anyag", nem pedig kartondoboz módjára hajlik esetleges balesetnél (legfőképp a gyerekem egészsége miatt). Azért köszönöm a tippeket, megelégedtem volna csak annyival is. ;)
2013. dec. 14. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!