Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Traktor első kereke miért...

A Traktor első kereke miért kisebb mint a hátsó?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegyiké! Olyat nem láttál?
2013. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert nem nehezedik rá akkora teher (a vontatást is beleszámítva), mint a hátsóra.
2013. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 SimkoL válasza:
Anno nem volt szervó :) így könnyebb kormányozni. Mint ez előttem szóló is írta nem nehezedik rá akkora teher.
2013. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rába steiger nek egyforma
2013. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azon felül, hogy kisebb még meg is van döntve, pl a szöghajtásos mtz-nél szemmel látható, de a jobb nagyobb gépeknél úgy van kialakítva az első híd, hogy csak kanyarodás közbe dől a kerék, teljesen alászedve látványosan megdől, a kisebb fordulókör miatt van.
2013. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"amit a hátsó tengelyen lévő feltűnően nagy átmérőjű, terepgumis kerekek fognak közre. Ennek oka, hogy a klasszikus traktorok a vonóerő kifejtése érdekében a hátsó tengelyükre kapták a meghajtást, amit a földeken történő elakadás elkerülésére nagy méretben, és bordázott terepgumival készítettek el."


Wiki :D


A Steiger törzscsuklós és összkerekes.. :P

2013. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert az elsőhajtást csak akkor kell használni amikor muszáj.

Kb. ez az oka, meg már fejtegették előttem.

2013. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előttem levők leírták, de lefelejtették a fő okot. Azért nagyobb a hátsó kerék, mert ha kifogy az üzemanyag, hazáig el tudjon gurulni.
2014. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, el ne hidd! :)
2014. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!