Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menet közbe, pontosabban...

Menet közbe, pontosabban gázadásnál jobb oldalon az első kerék felől kisebb nyikorgást hallok. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltam egy Opel Asta G 1.7 DTI típusú személyautót. Annyira nem hangos, gondolkodtam még a szíjon is hátha az a probléma, de szerintem a kerék felől jön egy enyhe nyikorgás. Nem zárom ki a szíjat sem! A válaszokat előre köszönöm :)

2013. máj. 28. 12:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még valami, nem állandó nyikorgásról van szó, hanem amikor rálépek a gázra, akkor hallom. Amikor tartom a sebességet és nem növelem, nem nyikorog.
2013. máj. 28. 12:37
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne legyen igazam, de lehet a nagy nyomású szivattyú is, az is ott van.


(Amúgy nem CDTI? Nekem az van az eggyel újabb Astrában.)

2013. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, ez 1.7-es ISUZU motoros Astra. :)
2013. máj. 28. 13:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom, hogy mennyire vagy tapasztalt, de ahogy olvastam róla az ilyesminek a cseréje elég húzós. Na meg most hogy mondtad a szivattyút, az autó csinál olyasmit is, hogyha erősebben lépek a gázra, kicsit visszavesz a tempóból 1-2 másodpercre, majd elkezd gyorsulni, tehát kicsit megrángat. Mintha nem adagolná rendesen az üzemanyagot. További segítségedet várom az ügyben. :)
2013. máj. 28. 13:46
 5/12 A kérdező kommentje:
Mivel eddig csak városba használtam a kocsit, gondoltam kipróbálom most hosszú távra, és a tapasztalataim alapján ha már teljesen üzem meleg a kocsi nem nyikorog és nem is rángat. De azért kicsit aggasztó hogy ha nem meleg a motor nyikorog is és rángat is egyszerre. A rángatás kétezres fordulatszám alatt van csak. 1500 és 2000 között. Remélem most ezek alapján nincs nagy probléma. :)
2013. máj. 28. 14:55
 6/12 anonim ***** válasza:

"Nem, ez 1.7-es ISUZU motoros Astra. :)"


Na, hát az enyém is Isuzu motoros, szintén 1.7-es és szintén Astra. De ez CDTI.

Az enyém Z17DTH motorkódú, 101 lóerős. Ezt rakták a G-be is. Meg volt az elődje. Az 80 lóerős volt, talán Z17DTL a motorkódja. Azzal is szereltek G Astrát. Lényegében ugyan az az alapja a két motornak.


De talán nem is lényeg...

Nagynyomású szivattyú újonnan 600.000 Ft körül van. Bontott van 30-50.000 Ft körül. De az megint lutri. Nekem a felújítást javasolták. Ez hibától függően 20-100.000 Ft.

Már ha nálad is ez a baj. Mert nálam egy kicsit más volt a hibajelenség. Nálam épp ellenkezőleg, hideg motornál ad egy fura nyikorgó hangot jobb oldalról. Kis gázt adva vagy bemelegedve elmúlik. De nálam egész jól megy, nem rángat, csak ilyen hülye hangja van.

Így amíg más problémát nem tapasztalok, a viszonylag költséges felújítással is várok.


Amúgy ajánlom az opelforum.hu oldalt! Van külön G Astrás topik, azon belül pedig külön motor problémákkal foglalkozó téma is.

Ott esetleg lehet hogy van valakinek más ötlete is és tudnak segíteni.

2013. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ennek a kocsinak a motorkódja Y17DT.Azt tudom hogy van belőle 101 lóerős motor is. És mit értesz az alatt hogy neked a felújítást javasolták? Mit tartalmaz az ár?
2013. máj. 28. 16:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Ugyan az a hiba nálam is mint nálad. Bemelegszik nincs semmi baj. Csak amikor hideg a motor akkor működi a problémákat.
2013. máj. 28. 17:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor az a kódja, rosszul emlékeztem...

Nem tudom, mert még nem újíttattam fel, mert nekem a működésével nincs gond. De elvileg meg tudják csinálni 1 év garanciával és jóval olcsóbb mintha újat venne az ember.

Nekem azt mondták Opel márkaszervizben hogy a hang alapján lehet hogy csak egy csapágyat kell benne kicserélni. De ezt sem ott helyben csinálták volna, hanem továbbították volna egy olyan műhelybe ahol erre szakosodtak.

2013. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted hagyjam úgy? És ha valami nagy problémát észlelek akkor vigyem szervízbe? Mert jelenleg nincs ilyesmire 600.000 forintom.:(
2013. máj. 28. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!