Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondja mindenki azt...

Miért mondja mindenki azt hogy tapasztalat szükséges ha kisautóból nagy autóba akarunk átülni?

Figyelt kérdés
itt magára az autó erejére gondolok. Ismerősöm semmit nem vezetett és most egy 328i-n tanul ami ha jól tudom 193 lóerős. de ha én venni szeretnék pl egy hasonló kaliberü autót, tuti mindenki azt mondaná nincs elég tapasztalatom hozzá , miért??? (kb 10k km alatt vezettem egy 1.3-as fiestával, de jogsim lassan 3 éve van)
2013. dec. 16. 14:09
 1/10 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam hogy tapasztalt vezető vagyok, félre ne értsetek. Csak arra akarok kilyukadni, hogy miért mindig a kis motoros autót ajánlják a friss jogsisnak, ha valakik meg "bivalyerős autón" kezdenek tanulni alapból
2013. dec. 16. 14:18
 2/10 anonim ***** válasza:
met 50-es táblánál is 100-al mennél
2013. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
betartom a korlátozásokat.
2013. dec. 16. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyobb a kísértés. Picit odalépsz neki és máris ott a 100. Kis autónál örülsz, ha egyáltalán kiviszi a százat...


Tapasztalat egyedül csúszós úton számít. Egy béna gázadás és máris másik irányba haladsz tovább. Vagy éppen a kamion alatt.

2013. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy akinek nincs józan esze és száguldozni akar az megteszi egy 70lóerős autóval is!

Normálisan közlekedve mindegy hogy 500 vagy 50 lóerő van alattad...

Persze az erősebb autó robbanékonyabb stb... de mint mondtam ésszel és nincs gond.

Mondom ezt úgy hogy 230lóerős autóval kezdtem... egyben vagyok ahogy a kocsi is :)

2013. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egy ilyen hármas BMW még kisautó.

nagyautó a hetes BMW-nél kezdődik, ahhoz már nem árt egy kis rutin.

2013. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy autó? Létezik nagy motorú (nagy köbcentis, vagy kicsi turbós, de erős) és a nagy méretű autó (közép, vagy felső kategóriás, a 3-as BMW például középkategóriás, kedves előző). Itt a kérdésben gondolom az erősebb autókra gondoltak. A kedves barátod esetében sem hinném, hogy az oktató engedi neki, hogy padlógázzal közlekedjen a 328i oktató autóval. Vagy a szülőknek van 328i és azon próbálkozik magánszorgalomból? Ha nem óvatos, előbb vagy utóbb összetöri, főleg most, télen. Igen, nem árt a rutin, a tapasztalat (a sok levezetett km után) és az önmérséklet (egy bizonyos életkor után). Persze vannak csodagyerekek, akik már 10 évesen rendelkeznek ezekkel, vagy legalábbis ezt gondolják, aztán vagy balesetük lesz, vagy nem. Vagy magukkal rántanak még néhány embert a balesetbe, vagy nem.
2013. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Neki nincs oktató, Ausztráliában lakik. Vezethet ha ül mellette valaki.
2013. dec. 16. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki nem akar száguldozni, annak minek erős autó? 8-o
2013. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
gyenge autóval is lehet száguldozni, az is felgyorsul....
2013. dec. 17. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!