Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autóm 2. 0tdi alapjárat...

Ferenc1981 kérdése:

Diesel autóm 2. 0tdi alapjáratán remegés érezhetö, szinte olyan mintha az ülésem alját rúgdosnák, érezni az egész kocsi be remegését. Hiba tárolóba nem volt hiba jel. Szerelö szerint, lendkerék-lehetséges ezz? Nem kopppan indításnál, se leálításnál.

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 20:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, szerintem is lendkerék, vagy tartóbak a legesélyesebb.


Csere előtt nekem se koppant a lendkerekem, sőt nem is remegett semmi. Csak az tűnt fel, ha a kuplungot félig benyomom egy ponton volt egy halk kerregés. Annyira halk volt, hogy pl az utastérből alapban nem is hallottam, csak nyáron lehúzott ablaknál tűnt fel.

Kb fél éve így jártam már a kocsival, mikor szervizben rákérdeztem, hogy mi a fene lehet ez.

Lendkerék volt, már a rögzítőcsavarok fejét darálta le. A szerelő szerint már épp azon a határon volt, hogy szét nem hullott. Pedig semmi komolyabb tünetet nem produkált.

2013. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2013. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A motor tartó gumi bak is lehet.
2013. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem lendkerékcsere óta ilyen. Vagyis annyira azért nem zavaró, de ha figyelek rá érzem határozottan hogy remeg a kocsi, amit azelőtt nem csinált. Vagy legalábbis nem tűnt fel. Ha kis gázt adok elmúlik, majd olyan 1200-1300-as fordulatnál megint erősödik, e fölé pögrgetve elmúlik teljesen.
2014. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szia, rájöuetek mi a baja? Nekem is ezt csinálja
2015. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyrészt a szerelő bármit mondhat. Másrészt, kell legyen jele egy lendkerék hibának mivel rezgéseket nyel el szóval a remegés lehet annak a jele, viszont a motortartó bak sem kizárt. Nade egy dolgot nem említettek az a porlasztó/adagoló vagy befecskendező hiba, egyszerüen egyik hengerbe nem megfelelő a porlasztás nem megfelelő az égés ezért az üt egyet, égés kimaradás stb ezmiatt kicsit rázza a motort, a hangját is figyeld ha kicsit erősebben zakatol akkor majdnem biztos, hogy az. 1.5 dci pont ilyen volt kicsit rázkódott és nagyon csattogott a motor, na az befecskendező hibás volt egyik hengerbe szar volt az égés.
2019. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mondeo7541 válasza:

Sziasztok!

Renault Laguna 2 1.9dci 120Le Grandtour az alany.

Nekem is alapjáraton remeg az autó vezető felőli oldala,de lejtőn lefelé illetve felfelé állva erősebben érezhető és ha kicsi gázt adok neki elmúlik teljesen.

2022. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!