Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges hogy egy jármű ne...

Lehetséges hogy egy jármű ne menjen ha nincs benne akkumulátor?

Figyelt kérdés
Tehát ha kiveszed, betolásra/behúzásra semmiképp se menne?
2013. dec. 7. 17:41
1 2
 1/12 Sinead ***** válasza:
Némelyik dízel simán ketyeg akku nélkül is, betolva/behúzva.
2013. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Inkább úgy érdekel ez a kérdés, hogy biztonsági tiltás lehet e ez mondjuk a 2005 utáni néhány márkánál?
2013. dec. 7. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

De . Menne.

Miután elolvastam pontosan a kérdést..

Nos egy szekér (2005 utáni model) simán el megy akku nélkül is de ez vonatkozik a csónakra is.


Motorral szerelt Jármű csak vontatva,vagy tréleren tud közlekedni önállóan akku nélkül,kivéve azon esetet amikor lejt/emelkedik az út és a jármű nincs rögzítve.

2013. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ááá

önállóan akku nélkül NEM,kivéve azon esetet....

2013. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ha már jár a motor, a gyújtás a generátorról is tud menni. más kérdés, hogy az elektronika nem nagyon szereti az ilyenkor megnövekvő és egyenetlenné váló feszültséget.
2013. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze: lovaskocsi, kerékpár, kézikocsi, evezős csónak, ladik, emberi erővel hajtott betegszállító kocsi, tricikli, sárkányrepülő...

Mind járművek, és mennek. A kérdésben nem szerepelt sem az "autó" sem a "gépjármű" kifejezés...


Amúgy a mechanikus adagolós és üzemanyagszivattyús dízelek elműködnek így. Semmi elektronikus vagy elektromos nincs a motorvezérlésben.

2013. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát én a jómúltkorában beraktam a talyigába az ifábul kilopott akumláturt hogy eltolom a méhbe, de a fél litykó pálesz után meg sem bírtam mozdítani! Nagy kínnal kivettem belűle, de mán így sem bírtam eltolni! Tehát az mán biztos, hogy nem mén a talyiga akku nélkül!
2013. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom az eredeti kérdést pontosan megválaszolni.

"Lehetséges hogy egy jármű ne menjen ha nincs benne akkumulátor?"

A válasz: IGEN

Ne menjen, ha nincs akku, és ez lehetséges. Álló helyében egy darabban maradni többnyire bármilyen jármű képes, az akku meglététől vagy meg nem lététől függően.

Nézz végig egy átlagos belvárosi utcán, tele van nem menő járművekkel. Tudnak nem menni, és valószínűleg van bennük akkumulátor. Most képzeld el mi lenne, ha nem lenne bennük, még ennél is jobban nem mennének... mi lenne ott... akkor egy helyben állás, amekkorát még nem láttál.

2013. dec. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a Trabant elvileg megy akksi nélkül meg a Ladákról is hallottam valami ilyet de nem 100% amit most ide leírtam
2013. dec. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dieselek jó részénél a leállitó szelep pl elektromos. Ha pl. az nem kapja meg a 12v-ot ,az elektromágnes nyitná az üzemanyag útját.
2013. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!