Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kit mondanál inkább gazdagnak?...

Kit mondanál inkább gazdagnak? Aki megvesz 5-6 millióéárt egy új kocsit, vagy aki vesz egy használt BMWt?

Figyelt kérdés

A haverjaim közül páran most szereték a jogsit. És már eltervezték, hogy "fúú vesznek egy használt BMWt mondjuk egy 316it feltuningolják, fekete ablakok, leültetik, kipufogó, meg mélynyomó minden, és eljátsszák, hogy pénzesek mert "BÉEMVÉ!" annak van neve."

Mire mondtam, hogy miért nem vesztek egy új autót pár millióért? Mire röhögtek, hogy na persze, biztos egy új Suzukiban fognak csajozni... xD


De most ki tűnik inkább gazdagnak? Aki vesz egy vadonatúj autót szalonból, mondjuk egy Kiát, Fordot, 5-6 millióért, vagy aki vesz egy 10 éves bmwt 1-2 millióért, aztán költi rá a pénzét?



2013. dec. 18. 21:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

EGYIK SEM!!!


Aki pl. 17-20 éves az NORMÁLIS embernek nem tűnhet gazdagnak!!!!

Ugye nem dolgozott 20-30 évet "keményen" hogy gazdag legyen, max egy pár diákmunkát amiből ugye senki nem gazdagodott még meg.


Amúgy meg a használt autó egyáltalán nem gazdagságra vall.


Aki tényleg gazdag az vesz egy Mercit vagy hasonlót a szalonból tök újan!

2013. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén? Gazdagnak egyiket sem, a gazdagság nem itt kezdődik.
2013. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

én azt nevezném gazdagnak aki 20M forint kész pénzel besétál a BMW szalonba és megmondja hogy egy ilyen autót akarok ilyen felszereltséggel. na az már gazdag!

de aki egy 5-6 miliós fordot vesz az még nem annyira!

de egy 10 éves BMW leültetve meg mélynyomóval szerintem gáz!

én lehet hogy a helyükben vennék egy 10 éves BMW-t kicsit szélesebb kerekekkel, meg egy kicsit nagyobb kerekekkel, de nem jelentősen nagyobb kerekeket raknék rá. esetleg egy nagyon picit sötétíteni az üvegen, de nem sokat. és kész. ha nagyon vagány akarok lenni akkor még egy sportdob és kész. de ilyen hogy mélynyomó meg stb.

ja és ha sportdobot tennék rá akkor is csak olyan bmw-re tennék sportdobot még szélesebb kerekeket, aminek van azért legalább 200 lóerő teljesítménye, azalatt se nagyobb kerekek se sportdob!

2013. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én vennék BMW-t 1-1,5 millióért, de hogy nem 316i-t az biztos... Ha már erősnek látszó autóm van akkor legyen is erős, és ne villogjon már le az 1.3-as swift, márpedig a 316i-nek igencsak ellenfél még egy újabb, 90-95 lovas suzuki is... Én az olyanokat nem értem, akik megveszik pl az új 114i, meg a 316d, és egyéb szarokat, most komolyan, minek? Mi értelme? Veszek 1,5x annyiért egy BMW-t, ami semmivel nem nyújt többet mint egy suzuki, vagy egy ford, csak éppen minden szempontból többe kerül... Egy igazi BMW 6 hengernél kezdődik.
2013. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát akinek 5-6 milliója van kocsira, az az én szememben igencsak gazdag. Mivel nekem egy régi fosom van, került másfél millióba, ezt is örökségből vettem.


Am 6 millióért már nem használt autót vennék, az biztos. Max ilyen 4 millió körüli összegig gondolkoznék használt autóban. Mert újan ennyiért mit kap az ember. Szar Daciát, suzukit, ford ka-t, meg egyéb szarokat, esetleg jobbat ami mondjuk renault fluence, ford focus, stb de akkor meg baromi szar felszereltséggel és szarul néz ki az autó. Használtan ennyiért jó komoly autók vannak.


Am nem gazdagnak, inkább normálisnak mondanám azt aki 2 millióért vesz egy használt bmw-t, audit, mercedest, mint aki vesz ennyiért újonnan egy daciát.. Persze csak akkor ha fenn is tudja tartani és nem a panelház elé kell, vagánykodásra, aztán szervizelni, tankolni már nem futja. A legjobb sztem ilyen 2 millióért venni valami Toyotát, Hondát, vagy egyebet venni, de semmiképp se új dáciát.. Szóval valami jó kocsit, ami bár nem luxus. Gáz sztem ennyi pénzből luxusautót venni, viszont tényleg csak akkor ha nem tudja fenntartani. Viszont új dácia logannél mindenképp jobb. Balesetkor is leírhatatlan h mennyivel jobb egy 10 éves merciben ülni, mint egy vadiúj szalon dáciában..


De aki 6 millióért vesz egy mittomén hány éves, csomó km-t futott széthajtott bmw-t, audit, vagy mercit és villoog vele meg bunkó köcsög meg vagány, na az sztem hülye és gáz is. Ha jó anyagi helyzetben van, mármint jól keres nagyon, de mondjuk többet nem akar spórolni, mert kinézett 6 millióért egy használt Audit pl. ami tényleg komolyan néz ki és nem közlekedik vele úgy mintha 30-40 millióért vette volna, hanem normális, akkor oké.

2013. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nekem pl a diploma ajándékom egy M3 bömbölő volt, azzal a kikötéssel, hogy ez csak az enyém tartsam is fenn, ezért volt értelme tanulni, jó munkát keresni, meg hajtani, mert sok a költsége egy ilyen kocsinak.
2013. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Aki 17-20 évesen bömöst vesz az az én szememben nem több egy suttyó,városi,bunkó,beképzelt tajparasztnál.Az ilyet minden további nélkül dudálom meg villogom le az úton hagy érezze magát kellemetlenül.Aki pedig saját pénzén vesz 5-6 milkáért autót azt szintén nem tekintem gazdagnak mivel apám is ennyiért vette 10 éve a autóját.És mi sem vagyunk gazdagok:)
2013. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én egyszer megvehettem volna egy 528 - as használt BMW - t. Ki is próbáltam, nagyon kényelmes, nagyon jó kocsi volt, ráadásul rokontól, első tulaj, megkímélt. Mondom, nem a savanyú a szőlő esete forog fent, mert megvehettem volna. Tartottam a magas fenntartási költségektől, meg már nyolc éves is volt. Vettem egy új "ufó" Civic - et és nem bántam meg. Az új kocsinak nincs párja.
2013. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Megpróbáltam elképzelni a szituációt, ami így történt, ahogy a kérdésben leírtad, de valahogy sántít. A kérdés kitalációnak tűnik.

Ez az "újat, vagy használtat" téma különben már ősrégi, 100 kérdés is íródott ki a témában, ha nem 1000.

Használt autót ne hasonlítsunk már az újhoz! Az 5-6 milliós Ford és Kia mellé akkor már állítsunk új, 10-15 milliós BMW-t. A használt 1-2 milliós BMW-hez meg mérjük már a hasonló korú használt, 5-600e forintot érő Fordot és Kiát.

Egymás zsebében meg ne turkáljunk, ez egy annyira tipikusan jobbágy stílus. A másik ember helyett ne akarjuk már eldönteni, hogy ő felvágni akar-e, vagy praktikusan gondolkozni.

2013. dec. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Imreko ***** válasza:
91%
Annak idején etika órán azt tanultam, hogy azok tekinthetők valóban gazdagoknak, akik egy adott társaságban már nem beszélnek a pénzről. :)
2013. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!