Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépkönyvbe sima 95 ös...

A gépkönyvbe sima 95 ös benzin van előírva, ma ismerősöm tankolt a kocsiba azt mondja rakott bele ólompótlót, és utána rakta bele 95 ös benzint, a kocsi egy golf III-as 95 ös évjárat! Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
2013. dec. 20. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle baja, egy ilyen még nem vágja haza a motort meg semmi mást.

Legközelebb kérd meg az ismerősödet, hogy a benzinen kívűl mást ő ne öntsön a tankba. Persze vannak adalékanyagok, amelyek esetleg hasznosak lehetnek, de ezt majd inkább te intézd...

2013. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a 81-es évjáratú 1500-as Polszkinkat szoktuk így tankolni. De nem minden tankolásnál teszünk bele.

Egy 95-ös évjáratúba egyáltalán nem kell szerintem. Még a 91-es Marutiba sem tettünk, amíg megvolt.

2013. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, de csapj a kezére. Minek költ ólompótló adalékra feleslegesen?
2013. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zebra3328 ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ebben az autóban már van katalizátor. Ami viszont nem tolerálja az ólmozott benzint, úgyhogy ha a következő műszaki vizsgánál katalizátort kell cserélned akkor viheted a számlát az ólompótlós ismerősödnek..

(Minimum 25 000 lessz.)

2013. dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a te autód, akkor ő minek költ adalékra?


Ha az övé, akkor csak sok pénze van :)

Nem lesz tőle baja, főleg nem ilyen kis mennyiségben(feltételezem, nem az egész flakont öntötte bele)

2013. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!