Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 2. 0hdi 90le...

Gabor81111 kérdése:

Peugeot 307 2. 0hdi 90le hűtőfolyadékom durván elmegy (70km/1liter), esélyes hogy hengerfejes, de az olaj tökéletes színű, a szint is rendben, a hűtőcsövek nem kemények, a hőfok nem megy 80 fölé. Valami ötlet hogy mi lehet?

Figyelt kérdés
Szerelőhöz 2 hét múlva tudom csak vinni, és addig használnom kell. Utántöltögetem, és kímélem ahogy lehet. Szerintetek bírni fogja, nem lesz nagy baja?

#Peugeot #hengerfej #hűtőfolyadékszint
2013. dec. 24. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy eddig nem az olajba folyt, még valahova eltűnik a víz. Ha tényleg ennyire muszáj használnod, hát rajta, de azért valami ajándékot vegyél az autódnak, ha kibírja a 2 hetet.
2013. dec. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
kipufogó nyirkos?annyi víznél már trutyisnak kell lennie ha összekeveredik a csőben lévő korommal.nézegesd járó motorral,bújj alá,ha szivárog a víz akkor azt észre fogod venni.komoly mennyiség tűnik el.gyakrabban bekapcsol a ventillátor mint korábban?ha hengerfejes és tovább használod akkor sem lesz komolyabb következménye,ha nem forr fel a víz akkor nem fog megszorulni a motor.
2013. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog:


Álltában fogy? Ha igen, ereszt a rendszer. Ha nem, akkor a motor eszi...


Én azzal nem mennék 100 métert sem, ha a motor így eszi a vizet.

2013. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Amado atya ***** válasza:

Nagy eséllyel nem lesz annak semmi baja, kibírja a szerelőig.

Mi sokszor küzdünk a konkrétan hengerfejes Rába motorokkal (IK 280), kanyaronként (~15 km) öntögetünk bele 8-10 liter vizet, de megy. Aztán, ahogy a műhelynek kapacitása van rá, megjavítják -vagy motort cserélnek. Bár ezek a Rába motorok megölhetetlenek, nyáron csak énvelem 10 napot dolgozott egy ilyen, a gyér forgalmú gyors 7-esen. :)

2013. dec. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem dől a fehér "füst"(gőz, pára) a kipufogóból így? Főleg indítás után figyelhető meg, mert a hengerbe folyt nagy mennyiségű vizet akkor dolgozza ki, később már nem nagyon lehet észrevenni, főleg ilyen hidegbe nehéz megkülönböztetni a normálistól.


http://www.youtube.com/watch?v=S_kViZCnbZg

2013. dec. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos köszi az eddigi válaszokat,hidegen beindítottam,nulla füst nem jön a kipuffogóból,nem is csöpög,de viszont a kiegyenlítő járó motornál letekerve buborékol,de kipuffogógázt nem láttam,éreztem benne. A ventillátor nem kapcsol(legalábbis nem vettem észre),mert nem megy 80 fok fölé a víz soha. Tegnap este hazaértem vele,visszapótoltam a tartályt,ma viszont már megint jelzett. Esélyes hogy ereszt valahol a rendszer,és nyomás alatt,az autót használva,miután nyit a termosztát,akkor jobban. Csövek puhák,olaj tiszta.
2013. dec. 25. 15:58
 7/9 Zebra3328 ***** válasza:
Ha a kiegyenlítőtartályban buborékokat látsz, az szerintem hengerfejtömítés hiba jele. Rosszabb esetben megrepedt a hengerfej (is).
2014. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg van hova tűnik a víz. A kiegyenlítő kupakján nyomja ki. Cserélve lett vízpumpa,kupak,de semmi javulás. Amikor huzamosabb ideig fordulaton van,és utána visszaengedem a gázt(lemegyek a pályáról),akkor nyomja ki. Hidegen melegen egyaránt. A kupakot nem lehet rendesen megszorítani,elforog,de nem hiszem hogy az a baj. Valami egyéb ötlet? Semmi más jel nem utal hengerfej hibára.
2014. jan. 20. 18:52
 9/9 anonim válasza:
Kérdező igaz hogy 9 év eltelt,de mi volt a probléma?
2023. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!