Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy birok kitekerni imbuszos...

Hogy birok kitekerni imbuszos fejű csavart?

Figyelt kérdés
Annyira be van szorulva hogy akármilyen erővel próbáltam, nem bírtam meglazítani. Inkább az imbuszkulcs adta meg magát, tehát már használhatatlan, a csavar viszont ép, csak még mindig nem mozdul.
2013. dec. 25. 11:51
1 2
 11/15 Dörmögő ***** válasza:
Csak ráhibáztam.☺
2013. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mellesleg a csavar melegités nem hiszem hogy szerencsés ötlet, mert az imbusz-csavar álltalában acél, ill hőkezelt ,ami hevitésre kilágyul ,és ekkor egy jó minösékű imbuszkulcs tuti megsarkalja ,és akkor már cseszheted. Nembeszélve arról hogy imbuszt 98%-ban sűlyesztik ami még kétségesebbé teszi a melegités hatékonyságát. Kulcskészletet vehetsz pl. skf, vagy szerszámszaküzlet. Spórolni nem szabad ezzel. Én pl amarikai márkát vettem,és nincs az a csavar ami erösebb lenne nála. Persze olyan már volt hog a csavar adta meg magát.
2013. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

levágtam a meglévő imbuszkulcs rossz részét és újra megpróbáltam meglazítani. előtte megütögettem és csavarlazítóval fújtam be.

Eddig sikertelen, megint megadta magát a kulcs.

2013. dec. 26. 11:07
 14/15 anonim válasza:

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy abból a gyenge minőségű imbuszkulcsból levágsz egy egészséges darabot, ami max 1-2 centivel hosszabban, de túllóg a csavarfejbe illesztés után. Ezt a darabot egy határozott (nem sok kicsi) kalapácsütéssel megütöd. Ekkor elvileg jelentősen torzulni fog a maradék kulcs feje, de a csavar sértetlenül meg kéne ússza. Ha kicsit bezsírozod előtte, akkor az sem valószínű, hogy ha bele zömül a darab a csavarba, akkor sem tudod kivenni egy fogóval belőle. Tehát kell legyen elég rész ami kiáll, hogy meg tudd fogni majd valamivel, nehogy ledugózd a csavart :) . Ezek után tényleg szükséged lesz egy jó imbuszkulcsra. Én náluk vettem, mert ettől erősebb nincs a piacon [link] és van nekik bármilyen méret darabra is. A csavarlazítóba áztatás is segíthet, de szerintem nincs olyan csavarlazító ami a menethez jutna egy több éve ki nem lazított csavarnál.

Azt ellenőrizted hogy, balmenetes e a csavar? Ha nem akkor győződj meg arról is mielőtt tönkre teszel egy másik kulcsot is.

2013. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Legvégső esetben ess neki a csavarnak fúróval. Ha a fejét sikerült lefúrni akkor már le tudod szedni amit tart. Aztán kiálló csavart, mivel már nem feszíti semmi, jó eséllyel fogóval ki lehet tekerni. Ha nem akkor jön a törött csavar kiszedő...
2013. dec. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!