Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant elindul 18 év állás után?

Trabant elindul 18 év állás után?

Figyelt kérdés
Kinéztem 2 Trabit az egyik 8-éve áll egyhelyben egy fa alatt a másik 18-éve áll egy melléképület mögött mind a kettő 2T a 18-éve áló 1976-os 6v megszakítós a másik 1985-ös 12v tirisztoros. Ezeket be lehetne még valahogy indítani? Határba járásra kéne,mindkettő egy tulajnál van és ingyen odaadja őket,főleg a 18-évet állt érdekel: már tengelyig elsüllyedt a földben,körbenőték a bokrok STB mit kell vele csinálni hogy elinduljon? A másik még nincs elsűllyedve de a bokrok azt is jól körbenőték. Az gondolom kevesebb munkával elindítható. Egyébként ami 8 évet állt abba 90.123 km-van a 18-évet állt trabiba 23.579km-van

2013. dec. 25. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
kitisztítod a karbit meg a gyújtás elosztót, töltesz bele friss benzint, szerzel egy akksit, aztán röff neki, ha nem indul kezdődhet a "diagnosztika"
2013. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja és leálításkor mindkettő hibátlanul megbízhatóan működött a 18-évet állt az a tulaj apjáé volt ez az apja haláláig ment a másik meg új autó miatt lett leálítva

Mindegyik autó elsőtulajos.

2013. dec. 25. 22:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Örülj neki, ha a hengerek nem kezdtek el rozsdásodni. Ennyiből nehéz megmondani, de kétlem, hogy elindulnának. Az, hogy mennyit mentek vele tökmindegy, mert egy ennyit állt autónál nem a használati kopás számít, hanem a természet munkája. Amennyire a Trabit ismerem, azt is nehéz elhinni, hogy ezeknek a karosszériája még egyben van...
2013. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt a hajtókarok tűgörgős csapágyainak görgőit rég rommá ette a rozsda. Egy Trabi állt az udvarunkban karambol után fél évet (egy elég esős havas tél volt), igaz, karbi nélkül, tehát jobban bejutott a pára, de amikor lett karbi, beindítás után olyan hangja volt mint egy darálónak. Gondolom ha fél év nedvesség ennyit tesz, akkor 18 évnek is nyomának kellett maradnia.
2013. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Napkiraly ***** válasza:
Szerintem a pára miatt a főtengely meg se fog moccanni. Cserélheted. Ha mégis, akkor nyert ügyed van
2013. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha a motort be is tudod indítani, ha tengelyig süllyedt már a sárba, akkor a fékek, futóművek totál szét lehetnek rohadva. Ezek is helyből cserések.
2013. dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Max a 2-ből összehozok egyet...
2013. dec. 26. 10:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Én meg köszönném az adakozónak a két trabit és otthagynám.

Szerintem nem érdemes vele foglalkozni. Találsz tengernyi a trabinál jobb autókat is és amik nem álltak éveket és ingyen odaadják. A célodra azok is megfelelnek.

Erre a két "ócska vasra" annyit költesz amennyiből egy normálisat vehetsz.

2014. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2014. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindketőt sikerült elíndítani,vittem a helyszínre egy 6 és egy 12v aksit meg keveréket először a 8 évet állt trabit próbáltam 3. kulcsfordításra beröffent és stabilan járt bár kicsit füstölt de meglepően jól reagált a gázra tehát úgy ment mint egy átlagos trabi. A másik amelyik 18 évet állt az is elindult KB. 5-6 kulcsfordításra bár alapjárat nem volt,meg olyan iszonyatosan nagy hangja volt mert a kipuff ezer helyen lyukas meg sajnos nem volt töltés. Úgyhogy mind a kettőt elhozom.
2014. jan. 11. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!