Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51-esre mekkora lánc...

Simsongabor kérdése:

Simson S51-esre mekkora lánc való?

Figyelt kérdés
Vettem rá egy 114-est, de az hosszú volt kivettem 2 szemet és az meg rövid.... van a szem kiszedésnek más módja is, vagy csak a csapot kell leköszörülni és kiütni? mert köszörülés nélkül nem bírtam kiütni. Az S51 láncvédő gumija ugyanakkora, mint a Schwalbe-é, vagy van különbség?

2013. dec. 27. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kereket kéne állítani...
2013. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állítottam a kereket, de már jobban nem lehetett feszíteni a láncot....
2013. dec. 27. 18:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Kár volt kommentet is írnod bunkócska
2013. dec. 27. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Bunkócska? Ki nem tudja az egyik legegyszerűbb és leggyakoribb műveletet, a láncállítást végrehajtani egy hátsó tengelynél állítós motoron?


Előre engeded teljesen a kereket, megnézed mekkora a minimálisan szükséges lánchossz (ugye hogy ne legyen túl hosszú, de lehessen állítani, mert rossz ha keresztben áll a kerék), kiveszel amennyit ki kell, patentszemet bele, lánc-kerék páros beállít és kész.


Egyébként a lánc hosszára a szekunderáttételed is hatással van - gyári 15/34 áttételhez 110 szemes kell ha jól emlékszem. S50-nél hosszabb, Schwalbénál még talán annál is hosszabb.

2013. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
A kis "bunkócska" elbaltázza saját maga a lánccserét aztán még ő van felháborodva! Kis "bunkócska"! Miért nem próbáltad ki egy szem kivétele után hogy jó-e? Kis "bunkócska"!
2013. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na el lehet takarodni innen, ha nem tudtok hozzászólni semmit, egyébként már megoldódott ...
2013. dec. 30. 22:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem kéne a másikat ennyire hülyének nézni, hogy ilyen kommenttel kezd rögtön, "kereket kéne állítani"..Pár motort már megszereltem, csak meggyűlik a bajom ezekkel a szir-szar alkatrészekkel, és, hogy soha nem néztem hány szemes lánc való az 51-esekre... Bocsánat, ha valakit megsértettem volna!!!
2013. dec. 30. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Elfogadom a bocsánat kérésed! :)

Kérdésedre válaszolva, van más módszer is igen!

Úgy hívják: "láncszem kinyomó"

Vegyél még egy 114-est és egyszerre csak egyet vegyél ki belőle! :D

2013. dec. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!