Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi forgalomból kivont...

Diabloamstaff kérdése:

Külföldi forgalomból kivont autót hogy tudok itthon forgalomba helyezni? Jó pár helyre kell vinni de rendszám nélkül hogyan?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Tréleren ha van mivel vontatni. Ha nincs, akkor autómentő elviszi bárhová jó pénzért.

Láttam már olyat, aki felpattintotta rá a P-s rendszámot és úgy elvitte műszakira meg e.vizsgára - de nem lóg mindenkinél a falon P-s rendszám meg merészség.

2013. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam. Muszáj lesz vontatni. De még egy dolog nem tiszta.

Ha megvan a műszaki meg kifizettem a regadót utána mehetek az okm. irodába, de oda kell már kötelező bizt. Rendszám nélkül hogyan kössek?

2013. dec. 29. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendszám nélkül is kötnek kötelezőt - csak utána majd fel kell őket hívnod hogy bediktáld.

Nekem is megkötötték pl. EI-49-67 rendszámra, utána mentem bediktálni, hogy U..-...


Viszont nem vontathatod - vinni kell, legalább egy tengelyét felemelve, de inkább az egész autót tréleren vagy autómentőn.

Legjobb tudomásom szerint azt szabad vontatni, aminek van érvényes műszakija. De majd valami vontatásügyi szakértő hátha befut.

2013. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat ha megy saját lábán akkor az okmányirodában lehet kérni útvonalengedélyt.
2013. dec. 29. 15:48
 5/5 pazza ***** válasza:

annak adnak útvonal engedélyt aminek van magyar okmánya. Vonatni is olyat lehet aminek megvan a magyar okmánya , tök mindegy hogy érvényes kivont vagy akármi. Csak magyar rendszámnak kell rajta lenni!

műszakira p rendszámmal vagy trérrelrel :D vagy merészen este a sötétben imátkozva otthagyod éjfélkor elmész vagy hajnal 2-4 kor. Hogy a rendőr ne lásson xD és haza ugyan úgy XD

2013. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!