Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mutat kevesebbet a...

Biohazardxxx kérdése:

Miért mutat kevesebbet a kilométerórám?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van hogy az kmórám mikor 60al megyek akkor csak 40-et mutat mintha mérfőldben mérne.. Meglehet ezt valahogy csinálni?

2013. dec. 29. 22:15
1 2
 1/13 pazza ***** válasza:
milyen gépjármű ?
2013. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem tettél rá más méretű kereket a gyárihoz képest?
2013. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megfelelő méretű a gumi az autón?
2013. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ez egy benzinmotoros kerékpár.... de itt egy link az óráról

[link]

2013. dec. 29. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Ami gyárilag szar azzal nem nagyon lehet mit kezdeni... Ezeknél van egy spirál meg maga a műszer, ha a műszer szar azzal nem igazán tudsz mit kezdeni, belenézhetsz, de sok mindent nem látsz benne, amit "meg lehetne csinálni", csak rugó(ka)t meg fogaskerekeket.

Amúgy milyen "benzinmotor kerékpár" az, ami 60-al tud menni, biztos nem mér jól azaz óra? :D

2013. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ez egy négyütemű kis gépezet kocsiból és gps-el mérve 65 volt a vége és bivalyerős :D nem vicc megy ennyit bár ez nekem is köszönhető hogy jól beállitottam...
2013. dec. 29. 22:43
 7/13 anonim ***** válasza:

"de sok mindent nem látsz benne, amit "meg lehetne csinálni", csak rugó(ka)t meg fogaskerekeket. "

De fogaskerekeket is csak a számláló résznél :D

Amit én szedtem szét az mágneses elven működött. Gondolom ez is így működik. Egy mágnest forgat a spirál, az van egy fém harangban ami a mutató tengelyén van. Meg van rajta egy spirál rugó is hogy ne forogjon körbe. És ez az egyetlen alkatrész amin lehet variálni. Méghozzá úgy hogy leszeded a mutatót és más előfeszítéssel teszed vissza, aztán akasztod be az ütközőjéhez.


Viszont kérdés hogy folyamatosan nagyjából annyit téved-e vagy ez változik?

Ha folyamatosan akkor a meghajtó csigát kellene cserélni.

2013. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

mágnest nem láttam benne de fogaskerék csiga és az rugós lemezke ami visszahuzza a mutatót az van benne :D

kicsit a régi felhuzhatós órák lemezére emlékeztet.... és ezt elviekbe akkor kevésbé feszesre kellene vennem hogy könnyebben előremenjen a mutató?

2013. dec. 29. 22:59
 9/13 A kérdező kommentje:
ja ez lemaradt: tévedni nem téved pontosan mér a szerkezet csak mérföldben nem km-ben a számláló is mérföldben mér sajnos....
2013. dec. 29. 23:00
 10/13 anonim ***** válasza:
akkor rajzolj/nyomtass egy másik skálát alá :D
2013. dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!