Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vesz az emberek nagy...

Miért vesz az emberek nagy része benzines autót ha a dizel kevesebbet fogyaszt és könnyebb is vezetni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Mert sík hülye vagy azért..


Milyen nagy része? Hasznaltauto-n beírok bármit, beállítom, hogy benzin, eltűnik a találatok 3/4-e.

Amúgy meg vannak még olyanok akik nem akarnak traktor hangot hallgatni, és kormolni a másik arcába.

Másrészt, ha egy turbó dízelben elromlik valami, ami nem kopóalkatrész, akkor rámegy az autó felének értéke, míg egy EGYSZERŰBB benzinesnél megvan pár tízezerből.


Nagy különbség.

2013. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

De majd mindjárt jönnek a traktorhuszárok és lepontoznak, meg írni fogják, hogy létezik szívódízel is (az jó szerintem is amire használni kell), csakhogy elenyésző a darabszámuk ma már.

Azt el is felejtettem, hogy kettőstömegű lendkerékről hallottál-e már?


Ja és még a környezetet is jobban szennyezi, ráadásul olyan kis méretű kormot pufog ki egy mostani dízel, hogy még a nyálkahártyád se fogja meg, és bennragad a tüdődben.


LE A DÍZELEKKEL, ÉLJEN A HYBRID-BENZIN!

2013. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Miben könnyebb a vezetése?...
2013. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A benzin sokat eszik, de nem akkora baj, ha hozzá kell nyúlni mint a dízelesnél.
2013. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

mert nem kell pörgetni a motort hogy induljon

első nem nagyon értettem a válaszodat de mindegy hülyézzed a jóanyádat

2013. szept. 24. 15:37
 6/15 dirtboy ***** válasza:
98%

az hogy nem kell pörgetni a motort indulásnál még nem jelenti azt hogy könnyebb vezetni.

az induláskor való lefulladás a kezdők szokása,gondolom te is az vagy ha ilyen okot hozol fel.

nekem nem egy nagy köbcentis benzinesem van de el tudok indulni alapjáraton is ha kell,murvás úton pedig 3adikba alapjáraton is bír menni nem fullad le.

szerintem egyformán lehet vezetni a benzinest és a dieselt ha hasonló teljesítményű autókat nézünk.

nyilván egy 3000res tdi másabb lesz mint egy 1.2es benzin de egy 2000-es diesel és egy 2000bezinnél leginkább a fogyasztás a különbség nem a vezethetőség.

2013. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Benzines sokat eszik? Nem...

Inkább csak úgy mondanám, hogy többet, mint a diesel. Azt nem lehet kijelenteni, hogy sokat, ugyanis ez azért messze motorfüggő. :)

Egy 1.2-es, 1.4-es turbós benzines eljár 4-5 literrel, és ha kell, megy is mint a golyó. Egy ugyan ekkora diesel 3-4 literrel jár el, viszont koránt sem megy úgy, mint benzines párja.

A probléma mindkettőnél ugyan az. A turbó.... ami ha elromlik, akkor zsebbe kell nyúlni. Dieselnél jobban, de turbós benzinesnél is eléggé.


Hogy miért vesznek az emberek kis 1.2-1.6 diesel-t, azt nem értem, mivel hosszú távon kényelmetlen, hangos, fogyasztása pedig nem kiemelkedően kevesebb, mint benzines párjáé, valamint a tartóssága sem jobb.


Az, aki havi több ezer km-t megy, annak megéri a diesel, de csakis a 2 literes feletti. Kényelem, tartósság, dinamika, stb...


Aki viszont napi 10-20 km-t megy, annak vétek diesel-t venni, mert lényegében hidegen használja, mert ideje sincs bemelegedni szegény kocsinak ekkora távon. Ergo az élettartamát megharmadolod.

2013. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Én azt vettem észre, hogy a dízelek nem fulladnak le olyan könnyen. Nem tudom a mai autók milyenek, de tutira nem modern autót fogsz vezetni pl. amikor tanulsz az autósiskolában. Amikor elmentem jogsira, az ottani Suzuki benzines sz*rt lépten-nyomon lefullasztottam, az otthoni dízel Opel meg egyszer nem rángatott míg vezettem.
2013. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Thankyou


Nem értem, hogyha nem érted az autók működését, akkor miért válaszolsz. Azért, mert alacsonyabban van a nyomatékcsúcs, alacsony fordulaton is erős egy benzinesben pedig néhány ezernél jön meg az erő, de akkor nagyon.


Éppen ezért alakult ki az a tévhit, hogy két 100 lóerős autó közül a dízel jobb.. Nem jobb, sőt! Egyszerűen a turbódízel alacsonyabban kezd el húzni, mint a szívóbenzin. De ez is érdekes, miért kell feltöltött dízelt hasonlítani szívóbeninhez? Patkánydízelt miért nem hasonlítanak soha turbobenzinhez? :)

2013. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igények kérdése.


Ha keveset mész, akkor a kisebb fenntartási költség miatt egy kis benzinessel olcsóbban jössz ki. Szóval dízelest elsősorban annak érdemes vennie, aki sokat megy, tehát ki is tudja használni az alacsonyabb fogyasztást. Ja, és relatív rosszat tesz a dízelnek az is, ha minden nap városban mész vele az 5 km-re lévő munkahelyedre, ha viszont legalább 50 km-re és részben külterületen, akkor már jobban jársz vele, mint a benzinessel.


Aztán a dízelnek nagyobb a szilárd részecske kibocsátása, bár ezen a téren azért van némi fejlődés. Régi dízel autóknál a leghidegebb téli reggeleken gondban lehetsz az indítással.


Azon a téren nem vagyok otthon, hogy melyik hol, mikor erősebb, de ezekről a szempontokról már mások írtak, csapatós kocsinak már csak azért is jobb a benzines, mert magas fordulatszámon erősebb.


Az elindulás, lefulladás relatív, tudnék neked mutatni olyan dízeles kocsit, amivel kezdőként könnyebben lefulladsz, mint egy átlagos benzinessel, leginkább a haszongépjárműből fejlesztett dízel személyautók azok, amelyekkel nehéz lefulladni, mert ugye azoknak nagy tömeggel emelkedőn is el kell tudniuk indulni. De én anno benzines Astrán kezdtem tanulni, majd dízel Ford Fusion-ön folytattam (oktató kocsit cserélt), utóbbival könnyebb volt lefulladni.


Szóval nem egyértelmű a dolog, van akinek érdemesebb benzinest vennie, míg másoknak dízelt. Nekem egyébként benzin van, de én amúgy keveset használom, a családban van akinek dízel.

2013. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!