Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meríti az akkumulátort a...

Meríti az akkumulátort a transzmitter, telefontöltő a szivargyújtóban, ha az autó be sincs indítva?

Figyelt kérdés
Gondolom nem mert nincs is áram alatt
2013. dec. 30. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Típustól függ, hogy a készülékek tudnak-e áramot felvenni: az én autóban levett gyújtás mellett is van feszültség a szivargyújtó aljzatban.

De van gondolom visszajelző LED valamelyiken, ha lekapcsolt gyújtásnál világít, akkor célszerű kihúzni. Ha nem, akkor a gyújtáskapcsoló lekapcsolása elveszi az áramot a szivargyújtótól is.

2013. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szivargyujtó működik gyújtás nélkül is akkor igen.

Ezt könnyen meg tudod nézni csak bedugsz valamit hogy világít e gyújtás nélkül.

2013. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nincsenek áram alatt, akkor nem merítik le az akkut. De ha a szivargyújtó bekötése olyan, hogy kikapcsolt gyújtás mellett is áram alatt van, akkor a beledugott ilyen-olyan eszközök bekapcsolás nélkül is tudják meríteni az akkut.
2013. dec. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem világít.
2013. dec. 31. 02:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor értelem szerűen nem merít.

Egyébként nekem is olyan, hogy gyújtás nélkül is áram alatt van a szivargyújtó. De miután becsuktam az ajtót, és kivettem a kulcsot a gyújtáskapcsolóból és nem piszkálok semmit a műszerfalon, 30 perc múlva automatikusan lekapcsol minden fogyasztót, köztük a szivargyújtót is, pont a merülés elleni védelem miatt.

Szóval autótól is függ, hogy hogy van megoldva.

2013. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De azért vigyázni kell, mert vannak ezek a kinai gagyi cuccok, soha nem lehet tudni...
2013. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 1. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!