Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy személyautó maximum hány...

Egy személyautó maximum hány órát képes menni egyhuzamban?

Figyelt kérdés
Nem a távolság számít, inkább az idő.

2014. jan. 1. 03:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Üzemanyag felvétel nélkül? Mondjuk 10-14 óra között.
2014. jan. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Folyamatos üzemanyag ellátás mellett.
2014. jan. 1. 03:50
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Olyan nincs.

Folyamatos üzemanyag ellátás nincs, mert akkor nem megy.

Ha megy, akkor saját tank van.

Fogalmazd meg pontosan a kérdést.

Vagy nkább azt, hogy eleve milyen választ szerettél volna olvasni, könnyítsd meg a dolgunkat.


Ha arra voltál kíváncsi, mennyi egy motor üzemideje? Kedvező körülmények között (üzemmeleg állapot), olajat rendesen cserélve fékpadon toltak már bele motorokban csak az olajcsere idejére történő megállítással egymillió kilométernek megfelelő üzemórát.


Magyarországon 1993-ban a Rábaringen egy Toyota Carina E-be nyomtak bele egyhuzamban százezer kilométert, szintén csak tankolás és olajcsere céljából megállva. Szerintem kis túlzáűssal, ha nem hagyják abba, az a Toyota még ma is menne...

2014. jan. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi, csak nem tudtam hogyan fogalmazzam meg a kérdést, hogy ezt a választ kapjam.
2014. jan. 1. 04:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

jól írták,

akár egy 800 köbcentis kisautóval is elindulhatsz pl Párizsba,simán kibírja a 15 órás utat is ,

2014. jan. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NevoBP válasza:
0%
azert ami akksirol megy, olyannal ne indulj el parizsba. :D de itthon ugy sem talalsz olyan autot. es az ara is annyi mint egy uj bmw-e. :D
2014. jan. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Akármennyit, a technikai tönkremenetelig, elkopásig. De nyilván nem tudod megoldani a folyamatos üzemanyag ellátást. Hosszú idő után szükség lenne kenőanyagokra, olajra, szűrőkre, de elvileg akármeddig mehetne. Én mentem már 20 órát, kamionnal (két sofőrrel) 42 - t is.
2014. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sok mindentől függ hogy mennyit megy el egy huzamban,nem mindegy hogy szerb hegyeken mész keresztül éppen vagy valami forró helyen vagy esetleg orosz országot szeled át télen.

Amúgy nincs egy ilyen verseny ami ha jól tudom 24 órás és mennek vele folyamatosan és versenyszerűen több sofőrrel.

2014. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Ruszkiknál Szibériában van, hogy 2-3 napig le se állítják a motort. Csak arra a 2 percre míg tankolnak. Ha leállítanák nem tudnák beindítani. Így aztán alapjáraton megy. Csak akkor állítják le ha fütött grázsban tudnak beállni vele. Ott nincs olyan nagy hideg. Csak -5 -10 fok.
2014. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ez csak egy elvi kérdés, és mondjuk a benzinellátás végtelen lenne. Ebben az esetben simán elmegy bármennyit, akár éveket is egy motor, de a probléma az olajjal lesz: olajat cserélni muszáj lesz egy idő után, és az nemigen megy járó motorral.
2014. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!