Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó kresz vizsgát letettem,...

Autó kresz vizsgát letettem, de csak 5,5 kezdhetek el vezetés tanfolyamra járni?

Figyelt kérdés
. Lehet-e olyat, hogy megcsinálom a motor vizsgának a gyakorlati részét, a kresz már megvan az autó miatt, és akkor kapnék egy motor jogsit. És akkor fél évig amíg nem mehetek vezetni tanulni addig motorozhatnék?

2014. jan. 2. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, feltűnt-e a vizsgán, hogy nem csak szabályokat kérdeztek, hanem volt vezetéselmélet és néhány műszaki kérdés is. Nos, ez azért volt, mert ez egy általános elméleti vizsga ezen három témakörből.

Éppen ezért az A (A1, A2) és B kategóriák elméleti vizsgaanyaga más. A-nál nem kérdezik meg, mekkora össztömegű utánfutót vontathatsz autóval, B-nél pedig a hajtólánc feszességének ellenőrzését nem kell tudni.

Úgyhogy a B kategóriás elméleti vizsgáddal nem kaphatsz A kategóriás jogosítványt.

Egyébként pedig nem ártana kicsit újrafogalmazni a kérdésedet, mert elég nehezen értelmezhető.

2014. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha valakinek van B kategóriás jogsija az vezethet motort, szóval akkor a B KRESZ a nehezebb, a mellé miért ne lehetne csinálni A gyakorlatot?
2014. jan. 5. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"De ha valakinek van B kategóriás jogsija az vezethet motort, szóval akkor a B KRESZ a nehezebb..."

Akinek B kategóriája van, segédmotoros kerékpárt vezethet. Nagymotort nem. És ez nem azért van, mert a B-kategóriás elméleti tanfolyam nehezebb, egyszerűen csak minden nagyobb kategóriához adnak "ajándékba" M-et. De például C kategóriával nem vezethetsz személygépkocsit, pedig annak jóval több az elméleti tananyaga, mint a B-nek.

A kategóriás elméleti tanfolyam és vizsga nélkül pedig nem mehetsz A, A1 vagy A2 kategóriás gyakorlati tanfolyamra, mivel az elméleti vizsga a gyakorlat előfeltétele.

Egyébként pedig a kérdésben szereplő 5,5 még mindig nem világos, mint ahogy az sem, hogy a sikeres B kategóriás elméleti vizsgád után (amihez legalább 16 év 9 hónapot kell betöltened), miért kell fél évet várnod arra, hogy megkezdd a gyakorlati oktatást. Van egy olyan érzésem, hogy itt valami nem egészen stimmel.

2014. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, be kell töltenem a vizsgához a 16 év 9 hónapot? Én azt hittem, hogy 16 év és 6 hónap után vizsgázhatok. Azért, köszi a válaszokat, és a felvilágosítást. Megy a zöld kéz! :)
2014. jan. 5. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!