Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es váltós motorom van. Ha...

50-es váltós motorom van. Ha mondjuk meg akarok fordulni, de úgy hogy megállok és leteszem a lábam akkor hogy élszerű cselekednem?

Figyelt kérdés
Múltkor lefulladt alattam a motor, most úgy csináltam hogy 1-esbe kapcsoltam és a kuplungot behúzva fordultam meg és megint csúsztatva induláskor engedtem ki. De azt olvastam hogy járó motornak nem tesz jót ha a kuplungot benyomva tartom még rövid ideig se. Be kell tennem üresbe, majd 1-es és úgy induljak?

2014. jan. 2. 23:30
 1/7 A kérdező kommentje:
*célszerű
2014. jan. 2. 23:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"De azt olvastam hogy járó motornak nem tesz jót ha a kuplungot benyomva tartom még rövid ideig se"

Akkor próbálj meg legközelebb behúzva tartott kuplung nélkül elindulni a piros lámpától. Aligha fog menni. Vagy a fogaskerekeket darálod le, vagy dudálni fognak rád hátulról, hogy miért zöldnél keresed az 1. fokozatot.

Valóban nem tesz jót a kuplungnak, ha hosszú időn át behúzva tartod. De ez nem azt jelenti, hogy egy megfordulás idejéig (néhány másodperc) ne lehetne 1. fokozatban, járó motor mellett behúzni. Csak mondjuk ha megállsz a sorompónál és csigatempóban jön egy 70 kocsis tehervonat, akkor nem kell az egész áthaladást behúzott kuplunggal kivárni.

2014. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. jan. 2. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:

"De azt olvastam hogy járó motornak nem tesz jót ha a kuplungot benyomva tartom még rövid ideig se"

Ez érdekes, a kuplung nyilván azért van, hogy használd, ha kell... S ez valami segédmotoros dolog? Nagymotornál simán lehet az idő jelentős részében behúzott kuplunggal közlekedni különösebb következmények nélkül, bár kevesen teszik, mi a párommal elég gyakran igen (nekünk ésszerű és néha poénos is, lejtőn pl. előszeretettel gurulok szabadon, de sík országúton is van értelme, ha az ember hypermiler és elég erős a motor ahhoz, hogy értelme legyen pulse and glide-ot használni. az én motoromnak pont nem számít, a nagyobbaknak és az autóknak határozottan jobb fogyasztást okoz, mint az egyenletes tempójú haladás). Mások mindig a kuplungot sajnálják, hogy az megy tönkre, de az összesen vagy 150 ezer km alatt nem volt észrevehető, hogy a kuplung vagy bármi jobban kopna ettől a használattól...


Persze ez csak 2 motor, bár ahogy írtam, a kuplung gyakori és nem annyira rövid behúzása bevett hypermiler technika s vannak hypermiler motorosok, járok is ilyen fórumokon, csak hallottam volna róla, ha a percenkénti kuplungbehúzástól gond lenne véges időn belül... Megfordulásonként egy, ez bájos :D Sokkal többször vált az ember, városban különösen, az sem teszi tönkre a motort csak úgy...

De ha valamelyik motornál tényleg van észrevehető negatív hatása az ilyesminek, akkor is a tulaj dolga eldönteni, hogy mit tesz. A motorozás sokaknak nem arról szól, hogy mindenáron kíméljük a motort, csak bizonyos kereteken belül...

2014. jan. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én speciel úgy szoktam megfordulni, hogy ha már leteszem a lábam, behúzom a kuplungot, berakom 1-be. Szétnézek. Majd a kuplung ovatos kiengedése melett, kis gázadással, hogy a motor elinduljon megfordulok. Tudod nem egyenesen megyek, hanem a kormányt balra fordítva idulok el. Ez egy vevett módszer. Csak javasolni tudom.
2014. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi időre simán lehet behúzva tartani a kuplungot. 30-40 másodpercig ne, mert a kinyomószerkezet kenése azt már nem annyira tolerálná, erre gondolsz, nem?
2014. jan. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen,köszi
2014. jan. 5. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!