Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran kell személy...

Milyen gyakran kell személy autóban az ékszíjat cserélni?

Figyelt kérdés
Meddig tart ki?
2009. nov. 29. 20:41
 1/4 anonim válasza:

Ékszíjat általában csak ellenőrizni kell,ha már ramaty akkor cserélni,a vezérműszíj már más tészta.

A csereperiódust a gyártók általában 60- és 120,000 km.

között adják meg.Mindkettőt főleg a vezéműszíj cserét

szakember végezze!

Szíjcsere alkalmával a szíjfeszítőt, vezetőgörgőt is cserélni kell, ha innen kapja a meghajtást, akkor a vízpumpát is.

2009. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

"ha már ramaty akkor cserélni" ezt úgy értette, hogy szálkásodik, rongyolódik stb.

Sztem 7000 - 10000 km vagy 3 év de ezt csak hasból mondom, olvasd el a gyári ajánlást.

Nekem van a kocsiban tartalék ékszíj, nem aggódom nagyon.

2009. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem többet is kibír egy ékszíj meg egy vezérműszíj mint 10 000 km ert.Nekem most van 102000 km s most gondolkozom hogy cserélni kéne.Amúgy akkor is elszakadhat hogyha nem is látszik rajta szóval nem kell ramaty állapotban lennie.

JA ÉS A LEGFONTOSABB!!HOGYHA NEM ÉRTESZ HOZZÁ CSAK IS SZAKEMBERREL CSERÉLTESD A VEZÉRMŰSZÍJAT!!


"Nagyon fontos tudni, hogy a vezérműszíj és vezetőgörgőinek cserélése szakember ismereteit igényli! A szíjcsere során elmozduló dugattyúk vagy a rosszul felhelyezett szíj, vagy a görgők cseréjének hiánya komoly károkat okozhatnak a motorban! Mindenképpen szakműhelyben végeztesse a vezérműszíj cseréjét. "


Ékszíjat nem nehéz cserélni és kisebb a hiba lehetőség és nem okozhatsz vele nagy károkat de már érdemes együtt cserélni mert akkor nem kell bajlódnod vele.

2009. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Az ékszíj az teljesen más mint a vezérműszíj, ezt a tudást feltételeztem, amikor 2.-ként válaszoltam. A vezérműszíj tényleg simán kibír 60-80 ezer km-t.
2009. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!