Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes rendbe tenni vagy...

Érdemes rendbe tenni vagy inkább eladjam ezt a kocsit?

Figyelt kérdés
vw polo 1,3 dízel, 1987 évjárat, úgy vettem nyáron, hogy minden rossz rajta, ősszel a motorja gyűrűzve lett, adagolót felújíttattam, vettem rá 4 új téli gumit, új aksit bele, jobbos tükröt, hátsó lámpákat, komplett kipufogórendszert, most még kellene rá egy első lökös de nem találok bontottat, és tiszta lukas az alja, a bal küszöböt ki kell teljesen vágni, a jobb felét, meg hátul is van mit hegeszteni, arra kaptam több szerelőtől 25-40e ft közötti ajánlatot, az első futómű kopog, valószínűleg a gömbcsuklók miatt, a fékeket is meg kell nézni mert a hátsók alig fognak, és a váltó is elkezdte az 5. sebességet kidobni, a bal első ülés nagyon szakadt, a hatsoknál meg a biztonsági öv le van vágva, önindító is akkor jó csak amikor olyan kedve van. Hát ennyi, sok kis munka van de vannak nagyobbak is amit nem tudok megcsinálni. Ezek szólnak ellene, mellette meg a 3,5-4l fogyasztás, az olcsó biztosítás nagyon jó tágas a kocsi.

2014. jan. 6. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
ja meg egy csomagtarto ajtó tartó gázrugót is vettem bele, meg a motor felújításkor új szíjak, olaj stb kerúlt bele, viszont a hátsó ablaktörlő sem jó.
2014. jan. 6. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Fogj egy papírt és egy ceruzát majd kezd el egymás alá írni a vételárat és hogy mennyit költöttél rá. Ha megvagy, összeadod majd összehasonlítod a használtautón jelenleg futó azonos Polok árával. ( van kemény 4db, abból 2db 100 000 alatt )

Az autód te látod, nagyjából be tudod lőni az állapotáról, hogy mennyiért mehetne a piacon ( aztán ennek vond le a 20%-át, mert úgy is alkudnak). Ezek után írd össze , hogy mennyit kellene még rákölteni. Utána már nagyjából kész a mérleg, már csak agyalni kell, hogy megéri, vagy sem. A konkrét számok ismeretében ezt könnyen el tudod dönteni.

2014. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok minden rossz rajta, viszont a fogyasztása nagyon jó.


Használd addig amíg megy! De szó szerint. Ez legyen a lényeg, hogy menjen és kész. Ha egyszer ilyen rossz esztétikai állapotban van, hogy szakadt az ülés, biztonsági öv el van vágva, lökhárító, küszöb, stb, hát én már a csomagtartó gázrugót se vettem volna meg bele.


Szóval ilyeneket, hogy lökhárító, küszöb, futómű, váltó, hagyd a fenébe, amíg megy és biztonságosan tudsz vele közlekedni, addig hagyd a fenébe. Csak menjen azt annyi. Használd ezt az autót és a fogyasztása, fenntartása miatt spórolj össze egy jobbra valót, majd csak azután add el valami hülyének.


Mennyiért vetted az autót és eddig mennyit költöttél rá?

2014. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a vételár az nagyon jelképes volt, de az eddigiak miatt kb 200e ftba van, kb.80-100e ftban állna meg a többi dolgot megcsinálni, aztán át sem irattam még azt is .tavasz körül kellene kb 60e ft, nyáron meg lejár a műszaki, 30-40e ft, így az 1. événél, hogy nálam van járna 400e ftnál, viszont ha megbízható lenne, akkor innen ritkán menne feljebb (kötelező szervizelések)
2014. jan. 6. 22:23
 5/8 A kérdező kommentje:
egy autó mindig bukó eladáskor, ha nem eladásra, hanem használatra veszem, ha eladásra veszem és nem költők rá, akkor lnem lenne bukó, de nem vagyok kereskedő, haszonban nem is gondolkoztam :D
2014. jan. 6. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:

De már használod egyáltalán? így h nem írattad át se. Szóval biztos ilyen keveset fogyaszt?


Amúgy az a baj, hogy még sokat kéne rá költeni, bár én az biztos h a műszakiját pl. okosba csinálnám.


Amellett kitartok továbbra is h ne költsd rá azt a 80-at, használd amíg szét nem rohad alattad, aztán max leadod vasba... vagy kiárulod alkatrészenként..


De semmiképp ne költs rá, ne javítgasd, ne próbáld rendbe tenni, mert mindig valami befog szarni, mivel ez egy baromira elhanyagolt autó lehetett, kb. le se szarták. Mintha egy széttört tükröt akarnál összeragasztgatni..

2014. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A motorja gyűrűzve lett?

Mazsolakoromban én is gyűrűztem pár motort, azt hittem csak kicsit kopott a henger, de pár ezer KM után elkezdte enni az olajat, egyre jobban. Nagyon pontosan kell mérni a hengereket, és nem csak a vállat nézni.

Szóval evvel számolj, hogy lehet, még rosszabb lesz a motor, mint gyűrűzés előtt.


Sajnos ez volt a tanulópénz, legközelebb ha ilyen autót látsz, nagy ívben kerüld el. Inkább az eladó fizessen érte, hogy elvidd.

200-ból egy jó dízel Astrát vehettél volna, pl egy nyugdíjas bácsikától.

2014. jan. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
eddig 15000 kmet mentem vele, a fél év alatt, műszakit én se semán gondoltam, eddig egy olyan kocsim sem volt amit le tudtam volna vizsgáztatni normálisan. Opelek nem rosszak, ennyiből sok jobb kocsi kijött volna.
2014. jan. 7. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!