Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony fizetések, magas...

Alacsony fizetések, magas adók! Rossz életszínvonal Magyarországon! Miért nem vezetik be, hogy bárki vehet magának trafipax-ot és bárki kiállhat valahova és mérheti a sebességet és ha gyorshajtót fog, beviszi a felvételt és jutalékot kap?!

Figyelt kérdés

Mondjuk fogna egy 30 ezres bírságnak megfelelőt, kapna érte 10 ezret, 45, akkor 15-öt, ha 300 ezrest, akkor 100 ezer. Egyből nem lenne ilyen szar az élet itt, egyből nem lenne annyi rablás, meg erőszak.


Még a baleseti statisztikán is javítana, az biztos!


Akár akkor kapná meg a pénzt, ha be van fizetve a bírság a rendőrség felé. Mert ugye van akik kibújnak..


Miért nem vezetik ezt be? Szerintem marhajó ötlet lenne.



2014. jan. 6. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon gyorsan el lennél verve, hidd el!
2014. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Mi lenne, ha a alacsony fizetésekre és a magas adókra hivatkozva az döntené meg anyukádat ingyen, aki akarja? Hmm? ezzel meg a prostitúciót számolnánk fel :D
2014. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Miért lenne ezért bárki is megverve? Ha valaki kapna egy levelet, aztán megnézné a képet, szted emlékezne h milyen autó állt ott? Kétszer trafiztak le, de nem emlékszem h láttam volna rendőrt, pedig az egyiknél mellette mentem el..


Második válaszoló kedves, inkább maradjunk a te anyucidnál :) Csak egy ötlet volt, de ha csak anyázni tudsz, szerintem van itt még pár topik, javaslom nézelődj!

2014. jan. 6. 22:49
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Hiába na, 40-50 év nem múlik el nyomtalanul. Kár érted, pedig szép pályafutásod lehetett volna Kádár Jani bácsi rendszerében mint főspicli...
2014. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Főspicli miért is? Hiszen őrült barmokból lenne a pénz, akik vadul hajtanak, szarva a szabályokra és másokat veszélyeztetve.


Esetleg te mit szólnál ha az egyik szerettedet egy gyorshajtó ölné meg?


Szerintem ez egy jó ötlet lenne, mindenki jól járna. Rendőrség is, lakosság is. Bár persze nyilván akkor senki sem dolgozna 80 ezres havi fizetésért tescoba, meg hasonló helyeken, maximum addig míg össze nem jön egy olcsó kocsira, meg egy trafira. Onnantól kezdve pedig mindenki kereshetne egy rakás pénzt. Én ma is autóztam budapesten 63 km-t. Rengeteg gyorshajtót láttam. Ment el mellettem, velem szembe, előttem. Lett volna trafi az autómban, csak a mai nap kerestem volna kb. 400 ezer forintot..

2014. jan. 6. 23:07
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez a Magyar hozzáállás? Ha neked rossz a helyzeted, akkor szívjon más is? Elhiheted, hogy a helybeliek, gyorsan memorizálják ám a rendszámokat, és abból meg nehéz rájönni, hogy ki is a tulaj!
2014. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha csinálnák ezt több ezren??? Vagy százezren? Esetleg alapból mindenki trafival közlekedne, mint Oroszországban a kamerákkal..


Na meg helybéli.. Pesti vagyok, de ha vidéki lennék, biztos h nem ott csinálnám ezt ahol lakok. Így se itt a környéken. Hanem mondjuk Üllői úton, Hungária körúton, ilyesmi helyeken.


Na de akkor rossz ötlet? Mégis miért nem tetszik?

2014. jan. 6. 23:19
 8/19 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon felnyomhatnánk mindenkit mindenért. Sőt, akár legalizálhatnák a fegyvertartást és le is lőhetnéd a szabálytalankodókat...

Mi lenne a garancia, hogy nem bütykölöm meg a kütyüt és nyomok fel hamisan egy óra alatt 1278 autót a Hungárián?


Itthon (hellyel közzel) elég jól szét van választva a három hatalmi ág, a végrehajtó hatalom teszi a dolgát. A büntetés jogát hagyjuk meg nekik. Akkor már inkább telepítsenek X trafit meg legyen átlagsebességmérős minden pályánk és legyenek követési távolság figyelő rendszerek, mint Németországban és aki szabálytalankodik az tejeljen. Az államnak, ne másnak zsebre. Ebből nem kellene üzletet csinálni.


Az orosz kamerás rendszer az tök más, ott még nálunk is katasztrofálisabb a közlekedési morál ( és a közlekedők véralkoholszintje ). Bizonyos esetekben itthon is jó lenne, csak - ahogy a TCn már többször leírták - itt jogi bonyodalmakat is okoz ezeknek a használata.


Az az igazság, hogy először fejben kellene felnőni valahova, mondjuk egy nyugat-európai szintre, felnőni a közlekedéshez, a számlaadáshoz, és még sorolhatnánk. Ahhoz, hogy végre az ország kiszakadjon ebből a félbalkáni morálból, ahhoz nem ez lenne a jó módszer.


Amúgy abba belegondoltál már, hogy a bárki vehet Magának traffipaxot dologban van egy kis buktató. Egy készülék ára felülről súrolja az 5 milliót. Ez nem kis beugró lenne. Főleg ha úgy járnál, mint anno a rend éber őrei.


Egy időben járta még az a módi, hogy kirakták a háromlábút, bevackoltak a kocsiba és mehetett a durmi. Aztán egyszer csak a fővárosban jött egy robogós, volt nála egy lánc, azon valami tégla méretű vasdarab és tempóból, amolyan modern lovagi módon lenullázott egy 5 millás készüléket. Azóta a rendőröknek ott kell ácsorogni a készülék mellett.

Gondolj csak bele, beruházol egy ilyenbe. Mivel te nem közbeszerzésen veszel 100 db-ot, hanem csak egyet, neked élből vagy 6,5 millába kerülne. Nagy büszkén kitelepülnél valahova, és az első fél órában lezúznák a készüléket veled együtt. Biztos nem lenne őszinte a mosolyod, amikor mindkét kezed vállig be van gipszelve, előtted egy 6,5 millás kacat és rád jön a cifra :D


Mert ugye úgy fair, ha legálissá tesszük a "besúgás" mellett az önbíráskodást is :D

2014. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ha csinálnák ezt több ezren??? Vagy százezren?"

És attól a perctől kezdve mindenki betartaná kibszásból a sebességhatárokat... Csak addig, amíg viszik az összes ilyennek a házát és az autóját :D

2014. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ezt próbálta először a kommunizmus is: vegyünk el attól akinek van, csak mert neki van.


Vannak ennél sokkal jobb megoldások is, amiből többen profitálhatnának.


Egyébként igen, abból ha nem hatósági személy trafipaxolna, abból verekedés lenne. Hatósági személy bántalmazni komoly dolog, de egy önkéntesen rendőrködő valakit bizony én sem néznék jó szemmel.

2014. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!