Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék gyorsabban...

Hogyan tudnék gyorsabban elindulni az autónkkal?

Figyelt kérdés
Dízeles autón tanultam, de a benzines autónkat is kényelmesen elveztem,azonban arra lennék kíváncsi hogy pl egy piros lámpánál hogyan indulhatnék gyorsabban, mert nekem úgy tűnik ,mintha évekig tartana az elindulás, hiába csinálom úgy ahogy tanították.Nem arról van szó, hogy nem tudom vezetni, csak szeretnék egy kicsit dinamikusabban elindulni.

2014. jan. 7. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

egyszerű, beteszed egyesbe hamarabb és mikor sárgára vált a lámpa elkezded kicsit túráztatni a motort, hang alapján, aztán mikro zöldre vált gyorsan engeded fel a kuplungot és nagy gázt adsz aztán nem veszed el hanem ott tartod amíg ki nem pörög a motor, és aztán húzod a kettest, de ez ha kicsit síkos az út tud meglepetéseket okozni.


én úgy szoktam hogy mikor látom zöld lesz mindjárt berakom sebességbe kicsit felengedem mikor már egy kicsit érzem hogy fog, aztán mikor sárga már gázon a lábam, aztán nagyon picit feljebb engedem a kuplungot ha zöld nagyobb gázzal aztán leszállok a kuplungról és egyesbe kiforgatom picit aztán kettes padló 50 ig, aztán 3-4.

2014. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi akkor már értem hol csúsztam el, a kuplungot kicsit olyan öregember tempóban engedem el. Mindig attól félek, hogy ha túl gyorsan engedem fel lefullad a kocsi.
2014. jan. 7. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Nem tud lefulladni. Illetve le tud, de ha a kuplungot gyorsan engeded fel, akkor a gázt is jobban kell taposni. Nincs egyik a másik nélkül.

-Ha nagy gázt adsz "normál" kuplunggal, akkor felpörög, de szinte semennyivel sem lesz jobb a gyorsulása. (Nyilván, ha már nagyon bőg a motor, akkor jobb lesz, de leég a kuplung)

-Ha kis gázt adsz, aztán leugrasz a kuplungról, akkor lehet, hogy nem vagy olyan fordulattartományban, ahol a kerék képes kipörögni. Ha a tapadás erősebb a motornál, akkor lefulladsz.


Szóval ha csikorgó kerekekkel akarsz indulni, akkor jó kövér gáz, majd kuplung hirtelen felengedése.


Ha csak dinamikusan akarsz indulni, csikorgás nélkül, akkor kövér gáz, de nem leugrasz a kuplungról, hanem érzéssel engeded fel.

2014. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítsèget! :)
2014. jan. 7. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!