Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiknek való a Skoda Octavia...

Kiknek való a Skoda Octavia RS, úgy általában? Mi a véleményetek a legújabbról, illetve mit gondoltok, ha megláttok egy ilyen autót? Kiknek jó választás ez?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem rohadt jól néz ki! Pont így, fehérben, mindenestül a legjobb. Full extrásan, 220 lóerővel 11 millió forint. Ha csak úgy sok pénzhez jutnék, biztos, hogy vennék egy ilyet! (is) (többek között)


Ha esetleg pont ennyi pénzem lenne autóvásárlásra, akkor én pl. ésszerűbb választásnak tartanék pl. egy Hyundai i40-est. Mivel ez elegáns, szép, bárhol meglehet vele jelenni, nem akar többnek látszani, mint a sport Skoda.


[link]


Egy ilyen full extrásan 10 millió, igaz ő "csak" 177 lóerő.


Ha lenne ennyi pénzem, az 100%, hogy új autót vennék. Semmiképp se használtan BMW-t, Audit, vagy Mercedes-t! Vagy újonnan bűn rossz felszereltséggel!!!


Mi a véleményetek amúgy az ilyen Skodákról? Ha valaki RS-el jár? Mivel ugye a Skoda egy tök egyszerű, hétköznapi autó. És akkor nagy meglepetésre az RS verzió olyan akar lenni, mint Merciből az AMG.



2014. jan. 9. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kissé valóban drága. Az olyan embereknek való, akik olyan autóból akarnak erős verziót, amit a többség hétköznapinak tart. Meg az olyanoknak is, aki nem a az extrák bűvöletében él (nekem például bőrülés elve nem kéne, mert csak a hátrányát látom, navigáció sem, az van a nagy kijelzős, gyors telefonomon), hanem a vezetés élménye, de nem akarja azzal (nem szándékosan) hergelni a szomszédait, hogy (a vezetés élményére kihegyezett) német prémiumot vásárol.

Hogy Skoda, vagy Hyundai? A Skoda majdnem minden szempont szerint jobb vétel annak ellenére is, hogy a Hyundaiban több extra van. De nekem nincs extra fétisem.

2014. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyunk egyformák. Nekem az új Octavia nem tetszik, a régi sztem pofásabb volt. A kettő közül inkább a Hyundai.

Ha ennyi pénzem lenne én inkább valami használtat vennék.

Pl ezt:

[link]


És lefosnám ki mit gondol, szerintem szebb mindkettőnél, nem azért veszek autót, hogy mások ízlését kiszolgáljam.


Az addig oké, hogy a Skodánál az RS a sport változat, de azért kicsit távol áll az AMGtől. A mercinél az AMG az a csúcsteljesítményű sportossá varázsolt luxusváltozat. Hogy kategóriában maradjunk, egy Octavia RS kb. a garázsajtótól a kapuig bírná a tempót egy C63 AMG-vel. Azért az 510ló az 510ló.


Mi a vélemény azokról akik RS-sel járnak? Semmi. Ahogy engem nem érdekel más véleménye az fordítva is igaz. Ha neki azt tetszik, akkor én tiszta szívemből örülök annak, hogy tudott egy olyan autót venni magának, ami az ő vágya volt. Használja egészséggel ( legyen az Octavia RS vagy Suzuki WagonR+is akár.. :D ).

2014. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
11 millióból én inkább egy kicsit fapadosabb EVO X-t vennék.
2014. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na igen. :D Pont ilyen autót nem vennék ennyi pénzért. Na nem azért, mert BMW, gyönyörű autó, de ennyi pénzért biztos, hogy nem vennék használt autót.


Épp azért vennék inkább ilyen Hyundai-t például, mert, hogy lefosom ki mit gondol! Nem neki veszem az autót, hanem magamnak! Én pedig jobban érezném magam egy új Hyundai-ban, mint egy használt BMW-ben.


Vagyis ha ilyen árkategóriáról beszélünk, akkor mindenképp. Ilyen 3-4 millióért 100-szor inkább egy használt AUDI/BMW/MERCEDES, mint egy új Suzuki, vagy Dacia.


De megértem természetesen őt is, ki 11 millióért használt BMW-t vesz.


Remélem lesz egyszer ennyi pénzem autóra. :(


Amúgy az egész szerintem attól is függ, hogy kinek hogyan hullik az ölébe ennyi pénz. Ha csak úgy, egyik napról a másikra, nyilván akkor is használt BMW. Meg ki milyen idős, mennyire gond neki a drága szerviz, ha BMW-ről van szó. Főleg használtról.

2014. jan. 9. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
megveheted a skodát a szalonből, de egy év múlva ugyanolyan használt lesz, mint ez a bmw most, rá néhány évre meg szart nem fog érni... én pont új autót nem vennék soha, ha sokszor annyi pénzem lenne, mint most, akkor sem, de hát szaar hely lenne a világ, ha mindenki egyformán nézne ki, egyformán gondolkodna...
2014. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!