Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS kikapcsolása? Többi lent.

ABS kikapcsolása? Többi lent.

Figyelt kérdés

2002 Renault Clio 1.2 16V 75hp.

Sokszor kerültem már veszélyes helyzetbe amiatt, hogy ha az egyik oldali kerék csúszik, akkor az ABS a másik oldali kereket is b...tatja, és emiatt nem tudok lassulni. Korábban már volt itt róla szó, a megoldási javaslat a biztositék kivétele volt, ami ez esetben nem működik. Ugyanis amint kiveszem az ABS biztositékját, sorban gyulladnak ki a hibajelző lámpák (STOP, ABS és a kézifék), illetve kb 20km után egyéb dolgokat is művel a gépjármű, úgymint kormányszervó kikapcsolása, végül pedig alapjárati módba kapcsolás.

Tehát milyen egyéb megoldás(ok) lehetnek még az ABS kikapcsolására úgy, hogy közben a kocsi használható maradjon?



2014. jan. 10. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez kb olyan kérdés,minthogy,hogy lehetne kikapcsolni a robbanópárnát ?

-sehogy

2014. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
"Chiptuning". Minden egyes érzékelő a számítógép vezérlőjébe vezet. Ha leveszed az érzékelőt, akkor a számítógép hiányolni fogja, mert nem tudja, hogy direkt vetted ki belőle. Ezért hibát jelez. Szóval szoftveresen kell belenyúlni, majd csak utána tudsz bármiféle hardvert kioperálni az autóból. Gondolj bele ésszerűen. Ha egy asztali számítógépre rádugsz egy hangcuccot, akkor az szól, ha telepíted a hozzá való drivereket. Ha a drivereket törlöd, akkor a hangszóró nem fog megmukkanni.
2014. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Menj el egy szerelőhöz és vetesd ki az ABS-t. Egy barátom ahol volt szervizben az autójával, beszélgetett a szerelővel és mondta, hogy elég sokan vannak, akik azért mennek, hogy kiszedessék az ABS-t.


Bár nem értem az okát, nekem még ilyen gondom nem volt soha. De ahogy gondolod!

2014. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál, hogy esetleg óvatosabban vezess, hogy az ABS-nek alapból minél kevesebbszer kelljen közbe nyúlnia? Például kicsit nagyobb követési távolság sokat segít…
2014. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Rögtön leszögezném, hogy én sem szeretem az ABS-t, az általad írt probléma miatt, de..


...mivel 2007 óta az Unióban kötelező az ABS (minden új autóban kötelező tartozék), így nem javasolnék ezen bárminemű változtatást.

Csak példaképpen:

Tegyük fel hogy működik a biztosíték kivevős módszer, vagy bármi más ami meggátolja az ABS működését. Egyszer csak egy komolyabb baleset résztvevője vagy (mindegy, hogy okozó, vagy szenvedő)és szakértők megvizsgálják az autót, mely vizsgálat alapján megállapítják hogy önhatalmúlag kiiktattál egy "biztonsági" felszerelést, mely felszerelés működésével a baleset elkerülhető vagy csak sokkal kedvezőbb kimenetelű lett volna és rád húzzák a szennyest.

Mindezeket figyelembe véve számomra elég egyértelmű hogy ezen -szerintem is- csak részben jól működő találmánnyal érdemesebb együtt élni, helyes vezetési sebességet választani, mintsem eme szerkezetre rábízni magam vagy éppen kiiktatni azt bármely módon.

Hagyd úgy ahogy van!

2014. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Leirom, mi a probléma, és rögtön érthető lesz, hogy az ilyen "vezess lassabban, nagyobb követési távolság"-féle hozzászólások miért hülyeségek.

Nem Mo.-on élek, hanem Angliában. Sokat vezetek vidéken, ahol bizony keskeny utak vannak és a kőfalak miatt beláthatatlan kanyarok. Még ha lassan is megyek, ha szembe jön egy másik kocsi, 2 lehetőségem van: beletaposok a fékbe és megállok az út közepén, vagy egyik kerékkel lemegyek a vizes füves útpadkára és fék nélkül megpóbálok elmenni a másik mellett. Nem nehéz belátni, hogy egyik megoldás veszélyesebb mint a másik. Továbbá ha nem én száguldok, megteszi más: ezeken a keskeny utakon már többször vitték le a tükrömet száguldozó idióták, akik aztán fékezés nélkül mentek tovább. Itt eleve keskenyebbek az utak, és sajnos nem olyan az útpadka sem, mint otthon, hanem inkább csak sár vagy fű.

Túl sok volt már a halálközeli élmény.

Másnak talán azért nincs az ABS-sel gondja, mert drágább autókba komolyabbat tesznek, ami mind a 4 kereket külön kezeli. Na, ebbe nem olyan van.

Bár vitatkoznék az állitással, hogy MINDEN autóba kötelező az ABS 2007 óta, hiszen a másik kocsinkban sincs, sőt nekem még egyik korábbi kocsimban sem volt, de akkor is inkább a büntetést vállalom, mint egy komolyabb balesetet.

Köszönöm a választ mindenkinek!

2014. jan. 10. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól van, na. Akkor nem a követési távolság. De mindenesetre mindig lehet óvatosabban menni. Különösen ilyen rossz utakon, hallod…


(Amúgy én is Clio II-est vezetek.)

2014. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"vagy egyik kerékkel lemegyek a vizes füves útpadkára és fék nélkül megpóbálok elmenni a másik mellett"


Mondjuk ez pont az az eset amikor jól jöhet az ABS, mert fékezés mellett is kormányozható marad az autó.


Írd le nekem légy szíves melyik az az autó melyet 2007 után gyártottak és első forgalomba helyezése az Unióban történt, mégsincs benne ABS.

2014. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Napkiraly ***** válasza:

Célszerűbb venni egy ABS nélküli kocsit, de én más alapon oldanám meg:

1. A fékcsöveket kikötném, megkerülném az ABS-t (illetve ledugóznám)

2. Vennék egy másik típusazonos ABS egységet,azt kötném az elektronikára,a gyárit hagynám a fékkörben :)

2014. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

5-ös és 8-as:


Értem, hogy az új autókba kötelező 2007 óta, de az én kocsim 2002-es.

Mindazonáltal a felvetésed különösen hasznos, mivel itt angliában már a téli gumi használata is módositásnak számit és a biztositó megtagadhatja a kifizetést. Utána fogok ennek kérdezni az angol szakemberektől.

2014. jan. 11. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!