Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne ésszerűbb?

Melyik lenne ésszerűbb?

Figyelt kérdés

Lada 2105 75 lóerős projectbe kezdtem:

2 dolgon gondolkodtam.

Egy Turbos motor kb. 120-140 lóerő közötti teljesítménnyel, vagy egy Havassy motor 100-120 lóerő közötti teljesítménnyel?


Még egy kérdés, a Lada gyári fékei bírják ezt az erő többletet, vagy cserélni kell valamire? És ha kell milyen autó fékei jók?



2014. jan. 12. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Ésszerű az lenne, ha eladnád a francba és vennél egy olyan autót ami gyárilag ilyen erős + hátul hajt, pl valami bmw-t, mercit, vagy opel omegát, ez max szenvedély vagy hobbi...
2014. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A Lada gyári fékei nem nagyon bírják a teljesítménytöbbletet. Igazából már a gyári 60-78 lóerővel sem mindig birkóznak meg, néha utcára is kevés a tudásuk. Hogy mire érdemes cserélni őket? A kerékagy 4x98-as osztóköre határolja be a dolgot: ilyen osztókörű féktárcsát érdemes keresni előre, ez a Fiat-csoport autóin elterjedt. Hátul is át lehet alakítani tárcsásra a féket, de érdemes óvatosan bánni vele: a féltengelyek olyan kialakításúak, hogy van pár tizedmilliméternyi játékuk tengelyirányban. Ez a dobféknél nem okoz gondot, tárcsaféknél viszont "szétüti" a betéteket, megnő a betét és a tárcsa közti holtjáték, pumpálni kell a féket, hogy hátul is rendesen fogjon. Illetve a gyári fékerőszabályzó sem szokott jó lenni az ilyen átépítésekhez, főleg, ha keményíted is a futóművet.

Egyébként meg a Havassy-féle motor jobb választásnak tűnik. Az egy bejáratott technika, rég kitalálták, lehet hozzá alkatrészt is kapni - igaz, jó drágán. Ha turbómotort akarsz, akkor magadnak kell kitalálnod, mi hogy lenne jó, nem nagyon támaszkodhatsz mások tapasztalataira.

Ja, és hogy el ne felejtsem: megépíteni sem lesz könnyű az autót, de ez semmiség a papírozáshoz képest. Nem lesz sétagalopp.

2014. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
wfts keress ra
2014. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1-es.

Nem kell nekem BMW, én a Ladát jobban szeretem.


#2-es köszönöm a hasznos választ.

2014. jan. 12. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ne azt kérdezd, hogy mi ésszerű, egy lada manapság minden, csak nem ésszerű, ahogy egy veterán amerika V8-as döggel járni sem ésszerű, nyilván szeretni ettől még lehet, de az már inkább szenvedély vagy hobbi, az ésszerű kifejezéstől fényévekre van. Ésszerű egy isuzu blokkos F astra, az ésszerű munkaeszköz, mert olcsó, strapabíró, és nem eszik sokat... legfeljebb szeretni nem feltétlenül fogod.
2014. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!