Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom megállapítani egy...

Hogy tudom megállapítani egy autórol, hogy hány hengeres/szelepes?

Figyelt kérdés
Pl ha belenézek a motorházba.. Nem annyira értek hozzá,viszont szeretnék,ezért kérdem

2014. jan. 13. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokszor ha nem vagy Chuck Norris akkor sehogy, mivel minden le van burkolva így még azt sem látod hány leömlő van a kipufogócsonkon :)
2014. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre nincs kifejezetten szakirodalom, tapasztalni kell. Már a hangjából megmondom hogy hány hengeres, de sokan azt is leszűrik, ha valami hiba van, vagy rosszul van beállítva. Hogyan tudod? Általában rá vaní rva a motorburkolatra. Egy 16V (nem V16!) felirtaból következtethetsz egy 4 hengeres motorra pl.
2014. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 T5- ***** válasza:

Én nem vagyok chuck norris, mégis megtudom mondani, ha ránézek (nagy százalékban).

Megnézed hány leömlő van (vagy gyertyakábel, vagy porlasztó), aztán megnézed hogy DOHC vagy SOHC ezt ránézésre meg tudod mondani. Ha egy veztengelyes akkor valszeg hengerenként 2 szelepes, ha dupla veztengelyes akkor valószínűleg hengerenként 4 szelep van. Persze vannak hengerenként 5 szelepes motorok is, de az nem sok van, az fejből tudod. Régebben divat volt ráírkálni, hogy 16V, ahhoz fel sem kell nyitni a géptetőt.

2014. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!