Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lenne pár kérdésem enduro...

JANIkettőezer kérdése:

Lenne pár kérdésem enduro motorokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A feljebb található kérdésre a válasz: igen. :D


Vágjunk is bele. Valamikor mindenképp szeretnék beszerezni egy enduro motort, de semmit nem tudok még a róluk.

Az első kérdésem: mennyibe kerül egy ilyen motort fenntartani?

Következő: Miért jobb a nagyobb hengerűrtartalmú motor?

Leginkább terepen szeretném nyúzni, hobbi célból, de azért nem árt, ha legálisan eljuthatok közutakon bárhova. Mire van szükségem, hogy ezt megtehessem?

Használt motor vásárlása után mi a teendőm, mielőtt használatba vehetem?

Tegyük fel, hogy okmányok nélküli motort veszek. Mit kell szereznem hozzá?

Miben jobb a nem üzemórás motor, és honnan tudom, hogy egy motor üzemórás-e?

Öregebb motorokhoz honnan lehet alkatrészt szerezni?

És végül: 18 éves vagyok, így A2-s jogsit szerezhetek. Ezzel melyik a terepen leghasználhatóbb motor, amit vezethetek?



2014. jan. 13. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Biztosítás (ez rengeteg dologtól függ, teljesítmény, van-e rendszám, fővárosi vagy-e, mennyi idős, mikori a jogsid), üzemanyag költsége, kopó alkatrészek, szűrők, satöbbi.


2. Valószínűleg azért, mert a hengerűrtartalommal arányosan a teljesítmény, végseb. is növekszik, és egy 125-ösnek már nincs az az 50-esekre jellemző vonyító kávédaráló hangja.


3. 50-esnél elég egy adásvételi, meg a szűrők, folyadékok cseréje, esetleg az átnézéskor talált többi alkatrészé. Meg kötni rá egy biztosítást. Rendszámos mocinál át kell írni, satöbbi.


4. Adásvételiből már ki lehet indulni ha jól tudom. Mindegy, csak valami hivatalos papírral igazold hogy a tiéd, vagy a nevedre került a motor. Nem egy tollal írt valamire gondolok, hogy Én, Gipsz Alajos eladtam a 125-ös Suzukimat Jakab Rezsőnek.


5. Crossmotornál hülyeség a kilométerszámláló, ezért üzemórában adják meg hogy mennyit ment a motor.


6. Persze! Google a barátod!


7. Majd az okosabbak megmondják, ebben nem tudok neked segíteni.


Széles utat, jó szórakozást, és sok balesetmentes kilométert!

2014. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üzemórás gépnél x idő után (pl 100 óra) generál következik. Tehát felújítás. Már ha valóban komolyan használod. Azért lesz üzemórás egy gép, mert sokkal jobban ki van hegyezve, mint az utcai társaik, és ezt a teljesítményt csak folyamatos karbantartás mellett tudják leadni (pl egy drag versenyautó gyorsul egyet, aztán megy is a szerelőkhöz)


Ha komolyan gondolod a crossozást, akkor oda a valódi crossmotorokat érdemes kivinni (tehát nagy valószínűséggel üzemórás, és nem lesz utca-legális), így maximum az erdőn keresztül mész ki a pályára, vagy tréleren. Az igazán komoly ugrásokat, esetleges eséseket ezek jobban bírják, erre vannak tervezve.

És akkor ezekhez még jogsit sem kell szerezned.

2014. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Feljebb olvastam okos dolgokat és butaságokat is.


Jó lenne még pár információ hogy mennyit szánsz rá hány köbcentist szeretnél mret így több könyvet tudnék írni..noha nem vagyok a szavak embere.


Először is nem csak krossz motorok lehetnek üzemórásak hanem például verseny endúrok ezek többnyire 2T-nél 125,200,250,300 köbcentisek konkrét példa:Ktm EXC sorozat , e melett van gasgas,husqvarna,husaberg ezek közt lehet találni közutón használható verseny endurókat szerintem egy igazán jó ember alatt ezek a leg jobban használható és legtöbbre képes endúrok..de nem átlag embernek egyrészt maga az üzemóra miatt.. én is nagyon szeretnék egy ilyet de egyszerűen esélytelen hogy fenttudjam tartani.. még akkor sem ha tudásom kevéske egy versenyzőhöz képest minimum évente kéne generálozni...és akkor messze túl szárnyaltam a gyárilag megadottakat..és kockáztatom hogy tönkre teszem teljesen..


Üzemórás 4T-k 250-350-450ccm-ek általában és ugyan ezeknél márkáknál illetve japánok közt is emgtalálhatók , ez vonatkozik a fentebb írtak ra is . ezt végképp nem ajánlom



Sajnos én is ezekért vagyok oda..de értelmetlen.


Ésszerűen: Honda CRF250L ez egy 25 lóerős 250-es endúró kis fenttartási költségekkel , strapabíró blokkal és felépítéssel újonan papírozva 990ezer ft


Feljebb lépve Suzuki DRZ 400 régóta a legnépszerűbb endurok közé sorolandó , nagyon strapabíró , fenttartható 4-6literrel el lehet vele járni.Ha az ember ki fog egy jót és megvigyázza ez is örökélet + 1 nap.

2014. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok Yamaha Xt 660 E is elég jó és megbízható motornak tartják

Esetleg Valóban terepen is használható túraenduró Yamaha xt660Z is jó választás lehet , ha régebbiek közt nézelődsz xt350 és xt 600-ról sem halottam még roszat bár ezek közül már nehéz valóban jót találni , amugy elejéről le maradt míg ezek 5liter körül el vannak krosszok , verseny endurok ha hajtva vannak 8-12litert képesek behörpinteni. rengeteg indent tudnék még írni de sajnos nem tudom mire vagy kiváncsi és így nehéz össze szednem a gondolataimat , remélem nem lett túl kesze-kusza fenttartásokról nem nagyon tudok mit mondani mert én én is csak most fogok bele csöppeni az a2-es jogsiba CRF 250 L gazdával beszéltem ő azt mondta durván 50 volt az átiratás (ő használtan vette) 3,5-4litert fogyaszt , adó, biztosítás,műszaki stb egy évre leszámolva durván 25

2014. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

amugy ahogy le vettem az írásodból te rendesen szeretnél endurózni nem pedig csak földes úton járni illetve gondolom minnél erősebb gépet szeretnél hogy ne kelljen váltani szerintem itt a legjobb választás a Suzuki DRZ 400 volt belőle 39 és 50lóerős változat mindenképp a gyengébbet ajánlom , nem kell lebeszülcsi nézz róla pár videót youtubon.. szerintem teljesítménye el fogja nyerni a tetzésedet.. ajánlom a --> querly <-- csatornát hihetetlen jó videóik vannak és majdnem minden videóban feltűnik egy enduro vagy supermoto formában egy DRZ (citromsárga,kék színekben) például:

http://www.youtube.com/watch?v=HFf7USZvox8

http://www.youtube.com/watch?v=hBzdOr5Bsw0

http://www.youtube.com/watch?v=e5QFtCg4Ros megint utolsó voltam :D

2014. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!