Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én voltam az olajcserés...

Én voltam az olajcserés kérdező, és újból segítségként kérdezem, megengedjem-e, hogy nem szakember, nem autószerelő, próbálkozzon az olajcserével, egy 2003-as Renault Twingon, SOS?

Figyelt kérdés
Megnézte az autó motorját, de sötétben nem látta, hol van a hely, ahonnan le kell engedni az olajat, a kocsi könyvében rajzot nem találtunk róla. Nekem csak ez az autó van, nem értek hozzá, de ha ehhez szerelő kell, és annyi, amennyi inkább bevállalom, mint esetleg jó szándékú, hozzá nem értő akaratlanul bajt csináljon. Azt mondta, ért hozzá. Most, mit tegyek. Köszi....jövök, és várom a válaszaitokat

2014. jan. 16. 08:04
1 2
 11/13 Dörmögő ***** válasza:
Egy valamirevaló olajkereskedelemmel foglalkozó üzlet számítógépében vagy katalógusában benne van hogy milyen olajat kell beletenni.
2014. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hűűűű....mindenkinek nagyon köszi a sok okos tanácsot. Sokat segítettetek! Mindent elolvastam, a döntésem a következő. Viszem a szerelőhöz!!! Ez 100%. Jót akart...de a kocsi nem játék, és tudomásul kell vennem, hogy a karbantartásához erre is szükség van. Az olajat tudom, a könyvecskéje is megvan. Én vagyok a hülye, minek kérdeztem meg tőle...Nincs mellettem férfi, ez látszik, ezért vagyok béna. A sógorom intézte volna, haverjánál, aki szervizes, de családi gondok miatt törölve. Na, intézkedem itt Fehérváron. Köszi Nektek :)
2014. jan. 16. 21:39
 13/13 SJoe ***** válasza:

Annyit szeretnék hozzáfűzni a fentiekhez, hogy (Renault-ról lévén szó) emlékezetem szerint az olajleeresztő csavar francia módra készült, elképzelhetőnek tartom, hogy ez hozhatta zavarba az ismerősöd. Twingohoz még nem volt sze-rencsém, de javaslom, hogy ha nekiláttok, egy 8-as méretű

négyszögkulcs legyen a kezetek ügyében, mert gyanítom, hogy szükség lesz rá!!! Ha nincs, egy erősebb anyagból

készült kilincs is megfelel, ha közvetlenül a csavar alatt francia kulccsal ráfogsz, akkor sikeresen ki tudod lazítani anélkül, hogy a kilincs elcsavarodna.

2014. jan. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!